telemundo logo

Aktorzy Televisa emigrują do Telemundo


W meksykańskiej telewizji zabrakło wielkich gwiazd. Bez istnienia wyłącznej umowy, która wiąże ich z firmą, wielu ich artystów leci do w poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych.


Televisa nie jest już tym gigantem telewizyjnym, który mógł sobie pozwolić na setki ekskluzywnych ów w swoich szeregach. Otrzymywali oni bez względu na to, czy pracowali, czy nie, stałą miesięczną pensję, która pozwalała im żyć beztrosko, nie martwiąc się zbytnio o przyszłość.

Ten warunek wyłączności, który obowiązywał przez dziesięciolecia gwiazdy telewizyjne, tj.  ,  lub  , uniemożliwił artystom swobodne przemieszczanie się po różnych firmach, ponieważ nie mogli nawet wystąpić na podstawie programu konkursowego.

Utrudniło to twarzom melodramatów Televisy udział w produkcjach Telemundo lub TV Azteca, głównego rywala meksykańskiego giganta.


Eduardo Yáñez.  Instagram

Ten scenariusz zmienił się jednak dramatycznie w ostatnich latach.

Meksykańska telewizja stopniowo pozbywa się kontraktów na wyłączność, które zawarli jej artyści, co spowodowało, że wiele twarzy telenowel pozostawiono bez głównego wsparcia finansowego. Zmusiła ich do zapukania do drzwi po raz pierwszy w innych firmach w poszukiwaniu nowych możliwości pracy.

Jedną z wielu gwiazd, które po dziesięcioleciach udanej kariery artystycznej musiełanauczyć się żyć bez bezpiecznej pensji, jest znana meksykańska   , bohaterka udanych oper mydlanych Televisy, takich jak Amor en silencio , Marisol i  Amores verdaderos (Prawdziwe uczucie).

„Uczę się. Mam nadzieję, że wszystko znów się ułoży i wszyscy znów będziemy mieć pracę ”- oświadczyła Buenfil w programie Todo para la mujer w lipcu tego roku .

Bez wyłącznej umowy wiążącej ich z firmą oraz z powodu braku możliwości zatrudnienia obecnie zarówno w Televisie, jak i , które produkują mniej telenowel, wielu meksykańskich artystów ustawiło swój cel w , firmie produkującej w większość Meksykańskie serie.

Artyści, którzy w przeszłości byli wielkimi gwiazdami Televisy, tacy jak David ZepedaPatricia Reyes Spíndola czy Kika Edgar, nie są zainteresowani nowym rodzajem serii tworzonej przez hiszpańskojęzyczną sieć. Pukają więc do drzwi w Telemundo w poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych.

„Razem z Televisą zrealizowaliśmy wiele projektów, które bardzo mi się podobały. Istnieje ewolucja i cykl, a teraz możemy iść tam i tutaj, a uwielbiam otwartość, która istnieje w tych czasach. Moje relacje z Televisą zawsze będą pełne szacunku i pracy ”- wyznała Kika Edgar kilka miesięcy temu.

Pomimo braku stałej pensji wielu artystów z zadowoleniem przyjęło otwartość, która istnieje dzisiaj, ponieważ mogą teraz pracować gdziekolwiek chcą.

„Byłem szczęśliwy, kiedy zadzwonili do mnie, do tak ważnego projektu [ La Doña 2 ]. Nie mam co do tego wątpliwości. Kiedy projekt jest dobry, jestem najszczęśliwszy z tego etapu. Dali mi podstawy do wprowadzenia tych zmian. Ponadto zrobię postać, dużą i złożoną. Moje serce powiedziało mi, że tutaj [w Telemundo] jest moja droga ”.-  David Zepeda dołączył do Aracely Arámbuli w drugim sezonie La doña.


La doña david zepeda (foto Telemundo)
La doña david zepeda (foto Telemundo)

Wyraźnym przykładem tego, jak bardzo zmienił się przemysł telewizyjny, jest właśnie obsada drugiego sezonu La doña , serii, która jest obecnie nagrywana w Meksyku, a w Telemundo będzie miała swoją premierę wkrótce.

Obsada tej długo oczekiwanej telenoweli składa się głównie z twarzy, które jeszcze wiele lat temu grały wyłączne dla Televisy, takich jak Alejandra Barros , która po ponad dwóch dekadach bycia częścią meksykańskiej telewizji będzie teraz debiutować z tym projektem.

Możemy również zobaczyć w tej serii prócz Davida Zepeda , Kike Edgar i pierwszych ów, osoby tj.  Patricia Reyes Spíndola i .

Gwiazdy związane dotąd z produkcjami Televisy zaczynają świecić na Telemundo.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź