20 lat temu te piosenki Enrique Iglesiasa, Rickiego Martina czy Shakiry zapowiadały boom latynoskich rytmów

Każdego tygodnia mamy do czynienia z wprowadzaniem nowych utowór, a w ciągu ostatnich kilku lat normalne jest to, że wielu artystów współpracuje z kilkoma latynoskimi artystami, którzy coraz częściej otwierają drzwi swoim kolegom z krajów anglojęzycznych, tworząc muzykę o wiele bardziej globalną niż kiedykolwiek .

Ale to wszystko nie pochodzi z niczego. Zaczęło się już 20 lat temu, już w 1999 roku,  Latynosi tupali do drzwi .

Oto 5 numerów z tamtego roku, które były wówczas bardzo popularne i już przewidywały, co będzie dalej. Latynoscy artyści zawsze gdzieś byli i stopniowo podbijali ziemię, dopóki nie stali się tym, czym są dzisiaj. Bez nich trudno byłoby zrozumieć, co się dzieje teraz.

Oto nazwiska, które zaznaczyłysię w historii, takie jak Enrique Iglesias , Ricky Martin , Jennifer Lopez i Marc Anthony czy Shakira . Wszyscy mają coś wspólnego, opublikowali ten sam utwór w języku hiszpańskim, jak i w języku angielskim.


Ricky Martin  Livin’ la vida loca

Dla wielu ta piosenka jest uważana za tę, która rozpoczęła eksplozję w Ameryce Łacińskiej . Oczywiście położył podwaliny pod współpracę artystów bez względu na ich język. Utwór skomponowali Desmond Child i Robi Draco Rosa, a tekst w języku hiszpańskim napisał Luis Gómez-Escolar .

To właśnie ten motyw otworzył drzwi Stanów Zjednoczonych Ricky’emu Martinowi , który miał występ na Grammy w tym samym roku i dzięki temu utworowi znalazł się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedanych piosenek w tym kraju .Enrique Iglesias  Bailamos

Po jednym z jego koncertów Will Smith poszedł porozmawiać z Enrique Iglesisem, aby zapytać, czy chce przyczynić się do oryginalnej ścieżki dźwiękowej Wild Wild West (Bardzo Dziki Zachód), filmu, w którym brał udział. Właśnie wtedy pojawił się Bailamos , który stał się pierwszym numerem 1 Enrique w Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź także  Artyści, którzy zostaną zaprezentowani na festiwalu Coachella


Shakira 

Jeśli mówimy o muzyce latynoskiej, zwykle imiona, które przychodzą na myśl, są męskie, ponieważ, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, to oni bardziej zaistnieli. Ale nic bardziej mylnego, ponieważ były też wspaniałe kobiety, które osiągnęły niezliczone laury.

Jedną z osób, które są z nami od ponad 20 lat, pokazując, że kobiety z Ameryki Łacińskiej mają wiele do powiedzenia, i które torują drogę innym, którzy przybyli później jako Karol G , Natti Natasha czy Becky G., to Shakira .

W 1998 r. opublikowano  ¿Dónde están los ladrones?  a następnie  Ciega, sordomuda umieścił ją na listach przebojów. To samo stało się, rok później z jej singlem Tu , z tego samego albumu.Jennifer Lopez i Marc Anthony.  No me ames

Kiedy Jennifer Lopez nagrywała piosenki ze swojego debiutanckiego albumu, w tym samym studio był Marc Anthony, który po spotkaniu chciał wziąć udział w jednym z jej video. Nie była jeszcze gwiazdą, którą jest teraz, ale miała jasne pomysły i zaproponowała zaakceptowanie tego, jeśli zaśpiewa na jej płycie. Tak powstała ta piosenka, nie podejrzewając, że lata później stworzą rodzinę.So Pra Contrariar. Santo Santo

Ta brazylijska grupa, 20 lat temu, pokazała, że ​​muzyka latynoska nie ma granic i zdecydowała się na współpracę. W ich przypadku padło na Glorię Estefan do Santo Santo, która stała się jedną z piosenek lata w Hiszpanii i udało jej się zakraść do listy Billboardu.Wszystkie te kolaboracje i sukcesy w Stanach Zjednoczonych stanowią zalążek boomu latynoskiego, w którym obecnie żyjemy.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź