„Pinokio” Guillermo del Toro zostanie częściowo nakręcone w Guadalajarze

Miasto Guadalajara będzie częścią kręcenia animowanej produkcji „ Pinokio ”, przy której Guillermo del Toro obecnie pracuje i zostanie wydana na platformie Netflix , co oznacza powrót filmowca do krajowych produkcji. 

Reżyser z Guadalajary, który obecnie wystawia swoje potwory w Museum of Arts Uniwersytetu w Guadalajara ( MUSA), powiedział magazynowi „ Cine Premiere”, że projekt będzie kręcony w Międzynarodowym Centrum Animacji, znanym jako „Warsztat Chucho ”, który nagrodzony Oscarem reżyser buduje wraz z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Guadalajara ( FICG ).

Del Toro, który zadebiutuje w tym projekcie jako reżyser filmu animowanego. 

Twórca „Kształtu wody” i „Labiryntu Fauna”, nakreślił, że filmowanie „Pinokio” w mieście odbędzie się na początku 2020 roku, ponieważ budowa warsztatu nie została jeszcze zakończona, ale „prawie jest kompletna. ” 

Częściowa realizacja projektu w mieście pozwoli Guillermo zademonstrować, że „Taller de Chucho” będzie miał to, czego potrzeba, aby „umieścić międzynarodowy wybieg lokalnego talentu” w animacji. 

„Chcemy poświęcić się szkoleniu, rozwojowi artystycznej wizji, dbaniu i rozwijaniu zespołu w Guadalajarze” – dodał. 

Kreacja „Taller de Chucho” została ogłoszona przez Guillermo del Toro w marcu w FICG, aby zachęcić do rozwoju i wymiany kwitnącej sceny kinematografii animowanej w Meksyku

Ze swojej strony Netflix powiedział w oświadczeniu, że „Pinocchio” to projekt pasyjny „na całe życie”, film wyprodukowany jako musical „Stop motion” Del Toro z producentami The Jim Henson Company, Alex Bulkley, Gary Ungar i Shadow Machinne, ci ostatni, którzy współpracowali przy uruchomieniu „Bojack Horseman” na platformie streamingowej. Kukiełki zostały stworzone przez Mackinnona i Saundersa, którzy pracowali dla „Corpse of the Bride” Tima Burtona.

„Pinokio” opowie historię niewinnej duszy z odłączonym ojcem, który gubi się w świecie, którego nie może zrozumieć, i wyrusza w niezwykłą podróż, która pozostawia mu głębokie zrozumienie ojca i świata rzeczywistego.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *