„Oasis”, nowy album Bad Bunny i J Balvina, osiągnął szczyt na Spotify

Jest to pierwszy w historii album latynoski, który zdołał umieścić każdą ze swoich piosenek na „Global 100 Chart” Spotify

Oasis”, wspólny album portorykańskiego artysty Bad Bunny i kolumbijskiego J Balvina, stał się pierwszym w historii albumem latynoskim, który zdołał umieścić każdą ze swoich piosenek na „Global 100 Chart” Spotify i miał premierę jako numer jeden na listach przebojów Apple Music w dwudziestu krajach.

Zostało to ogłoszone w środę, w Universal Music Latin Entertainment, w komunikacie prasowym, który wyjaśniał, że „Oasis” zajmuje pierwsze miejsce na liście Apple Music na rynku łacińskim w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Kolumbii, Republice Dominikanie, i wśród innych krajów.„Oasis”, wydany w zeszły piątek nie zapowiadany przez żadnego z artystów ma osiem piosenek.

Publikacji „Oasis” towarzyszyła premiera teledysku do piosenki „Qué pretendes”,która obecnie ma co najmniej 12 milionów odsłon na YouTube.

Album, który rozciąga się od reggaeton do trap i zawiera lekkie akcenty latynoskiego folkloru oraz jazzu, prezentuje również następujące utwory: „Mojaíta”, „Yo le llego”, „Cuidao por ahí”, „La canción”, „Un peso” (z Marciano Cantero de Enanitos Verdes jako gościem),  „Odio” y „Como un bebé” (z Mr Eazi).

W komunikacie prasowym wydanym w zeszły piątek Bad Bunny zauważył, że „ Oasis to to transcendentalny i odświeżający album: przyjdzie ci na ratunek, aby dać ci ulgę”.

Oasis dostarcza ci tego, czego potrzebujesz i pomaga ci znaleźć to, czego ci brakuje duchowo: to reprezentuje ten album, pracowaliśmy nad nim przez długi czas i wreszcie znaleźliśmy jego idealny moment. Praca z J Balvinem była, bez wątpienia, doświadczeniem, zawsze bardzo go podziwiam i szanowałem, a przez cały ten proces mieliśmy doskonałe wibracj”e – dodał.

Ze swojej strony J Balvin powiedział: „Jestem dumny, i mogę to powiedzieć, że kocham Bad Bunny”.

Chociaż „Oasis” to ich pierwszy wspólny album, J Balvin i Bad Bunny są przyjaciółmi i sojusznikami w różnego rodzaju bitwach muzycznych, wielokrotnie dzielili scenę i współpracowali przy kilku bardzo udanych piosenkach, takich jak „I Like It” autorstwa Cardi B.

Obaj wystąpili w tym roku na głównej scenie Coachella, jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych festiwali muzycznych na świecie , aw swojej edycji z 2019 roku poddali się sile i sukcesom w całym świecie rytmów latynoskich.

J Balvin zagra już 6.07.2019 na Opener i to kolejna latynoska gwiazda w Polsce w ostatnich dniach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *