Muzeum LACMA odda hołd Alfonso Cuarón

Ważne muzeum w Los Angeles odda hołd dla kariery reżysera podczas ceremonii, której przewodniczył będzie Leonardo DiCaprio

Los Angeles County Museum of Art (LACMA) złoży hołd meksykańskiemu reżyserowi Alfonso Cuarónowi na specjalnej gali, która będzie również hołdem dla amerykańskiego artysty plastyka Betye Saara, instytucja ogłosiła to w środę w komunikacie prasowym.

Edycja gali Art + Film w 2019 r., Której przewodniczył aktor Leonardo DiCaprio i administratorka LACMA Eva Chow, odbędzie się 2 listopada w Museo Angelino.

„Jesteśmy podekscytowani, aby uczcić uznanego reżysera Alfonso Cuarón , ” powiedział CEO LACMA , Michael Govan .

„Cuarón opowiada piękne i emocjonalne historie ludzkości i to, jak się odnosimy do siebie nawzajem, począwszy od jego pierwszych filmów„ Mała księżniczka ”(1995),„ Y tu mamá también ”(2001), po jego ostatnie prace, w tym„ Gravity ”(2013) ) i „Roma” (2018), który był tak osobisty, jak uniwersalny ”- dodał.

„Cieszymy się, że możemy świętować dzieło dwóch niezwykłych sił sztuk wizualnych: Betye Saara i Alfonso Cuaróna ” – powiedziała Eva Chow .

Wieczór galowy Art + Film LACMA nagradzalw poprzednich latach trajektorię reżyserów Guillermo del Toro i Alejandro Gonzáleza Iñárritu, rodaków i przyjaciół Cuaróna, którzy tworzą trio, które wprowadziło kino meksykańskie na szczyt branży filmowej.

Cuarón ma na swoim koncie cztery Oscary: dwie dla „Grawitacji” oraz kolejną parę dla „Roma”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *