Akademia Hollywood chce Marine de Tavira

Meksykańska aktorka jest jednym z 842 artystów zaproszonych do bycia „nowymi członkami”

Amerykańska Akademia Filmowa, która przyznaje prestiżową nagrodę Oscarów, zaprosiła 842 artystów na nowych członków, z czego 50% to kobiety, w tym meksykańska aktorka Marina de Tavira i gwiazda pop Lady Gaga.

Organizacja, zdeterminowana, by stać się bardziej zróżnicowaną, ogłosiła również, że jej „akcja 2019” składa się w 29% z „ludzi kolorowych”, to znaczy nie białych, a reprezentuje ją 59 krajów.

De Tavira, nominowana do Oscara jako najlepsza aktorka drugoplanowa dla chwalonego przez krytyków filmu Roma, dołącza do aktorów Yareli Arizmendi („Como agua para chocolate”), Bruno Bichira („ Crónica de un desayuno”), Héctor Bonilla ( „ Rojo amanecer ”) i Dolores Heredia („Huérfanos”).

Hiszpańska aktorka Irene Escolar, zdobywczyni Goya dla najlepszej nowej aktorki w 2016 roku za „Un otoño sin Berlín” oraz argentyński Juan Diego Botto („Vete de mí”) również wyróżniają się w kategorii aktorskiej.

Akademia Sztuki i Nauki Filmowej ma obecnie 8 946 aktywnych członków, z których 8 733 może głosować na Oscara.

W ubiegłym roku wydano rekordową liczbę 928 zaproszeń, ale po raz pierwszy kobiety stanowią połowę zaproszeń do promocji. W rzeczywistości 10 z 17 oddziałów Akademii zaprosiło w 2019 więcej kobiet niż mężczyzn.

Lady Gaga, zdobywczyni Oscara za piosenkę „Shallow”, za którą była także nominowana, otrzymała zaproszenia w kategoriach muzycznych i aktorskich Akademii. 

Zaproszono także aktorki Claire Foy i Elisabeth Moss, a także brytyjską piosenkarkę Adele, laureatkę Oscara za piosenkę „Skyfall”.

Jeśli wszyscy się zgodzą, 32% członków Akademii Kina będzie kobietami i 16% „osób kolorowych”, dwa razy więcej niż w 2015 roku.

Wśród gości są także czarni aktorzy Sterling K. Brown, Winston Duke i Adewale Akinnuoye-Agbaje, a także reżyser „Madly Millionaires”, Jon Chu.

Nowe Spiderman, Tom Holland, również otrzymał zaproszenie.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *