Życie Jenni Rivera zostanie sfilmowane

Film nie ma jeszcze tytułu, jest na wczesnym etapie, a obsada i reżyser nie zostały jeszcze wybrane.

Jenni Rivera zawsze marzyła o przeniesieniu swojego burzliwego i inspirującego życia do kina. Siedem lat po jej nagłej śmierci jej marzenie zbliża się do rzeczywistości.

Film oparty na życiu meksykańsko-amerykańskiej gwiazdy jest oficjalnie realizowany dzięki partnerstwu Jenni Rivera Enterprises z Mucho Más Media i De Line Pictures, które ogłosiły projekt we wspólnym oświadczeniu we wtorek.

Film, który nadal nie ma tytułu, będzie próbą uchwycenia istoty piosenkarki i aktywistki, którą podziwiano zarówno za poruszający głos, jak i za niezwykłą szczerość w związku z doświadczeniami przemocy, przemocy seksualnej i osiągania sukcesów w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn.

„To zajęło dużo czasu”, powiedziała w poniedziałek jej siostra Rosie Rivera.

Chociaż jest to dopiero początek, a obsada czy reżyser nie zostali jeszcze wybrani, scenarzystka Kate Lanier , znana z biograficznego filmu Tiny Turner „What Love Got To With With” i „Set It Off”, działa obecnie nad skryptem

Jenni Rivera zmarła w grudniu 2012 r., W wieku 43 lat, w katastrofie lotniczej, w której zginęło sześć osób. Zostawiła pięcioro dzieci i dwójkę wnuków.

Tak zwana „Diva de la Banda”, urodzona w Kalifornii z rodziców meksykańskich, była u szczytu swojej kariery. Była jedną z najbardziej utytułowanych wokalistek gatunku grupero, regionalnego stylu zdominowanego przez mężczyzn z wpływami norteño, banda i ranchero. Sprzedała około 15 milionów albumów i otrzymała wiele nominacji do Latin Grammy oraz dwie nagrody Billboard Mexican Music Awards. Zagrała nawet z rodziną w swoim własnym reality show.

przez GIPHY

Rosie Rivera pamięta, że ​​ludzie zaczęli pytać o film biograficzny po śmierci siostry, ale dla rodziny było to za wcześnie. Wiedziała jednak, że z czasem projekt stanie się rzeczywistością: ona i piosenkarka opowiadali o filmie i marzyli o możliwych scenariuszach, w których wybieraliby najpiękniejszą ulubioną aktorkę, niezależnie od podobieństwa do niej. (Jenni Rivera chciała, aby była to kostarykańska aktorka Maribel Guardia, Rosie Rivera była za gwiazdą Hollywood, Charlize Theron).

Sprawdź także  10 niezbędnych filmów Pedro Almodóvara

Jednak poza efektowną obsadą, aktorka z „Mariposa de barrio” i „ Inolvidable ” wiedziała, że film o jej historii pomoże innym kobietom. Rosie Rivera powiedziała, że ​​pamięta, jak ​​jej siostra płakała za „miłością swojego życia”, gdyż problemy z narkotykami uniemożliwiły im bycie razem.

„Płakała jak normalna dziewczyna, a kilka minut później wytarła łzy z twarzy i powiedziała:„ Wiem dlaczego, wiem dlaczego: to dlatego, że mogę pomóc innym kobietom, które mają małżonków lub narkomanów i moja historia im pomoże ”- powiedziała Rosie Rivera.„ Kochałam jej siłę, bez względu na to, przez co przechodziłam, zawsze znajdowałam w niej lekcje ”.

„Historia Jenni jest uniwersalna pod względem miłości, straty, sukcesu i zmian kulturowych”, powiedział producent Donald De Line w oświadczeniu.

Partnerzy Much More Media Javier Chapa i Simon Wise dodali, że „film uhonoruje jej sztukę i zaangażowanie w inspirowanie oraz pomaganie ludziom wszystkich kultur w realizacji ich marzeń”.

Również w tym roku planowany jest film dokumentalny Emilio Estefana, który skupi się na ostatnich sześciu dniach życia Rivery , w tym jej ostatnim koncercie w Monterrey w Meksyku, w przeddzień jej śmierci.

Film biograficzny, wciąż jest bez daty premiery, stał się bardziej aktualny także w związku z obecnym klimatem politycznym i wpływem ruchu #MeToo .

„Pamiętam jej łzy i chcę, żeby wszystko, co wydarzyło się w jej 43 latach, dotarło do kogoś” – powiedziała Rosie Rivera. „Chcę, żeby każda z jej łez była tego warta”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź