’Trzy metry nad niebem’ : Federico Moccia ujawnia szczegóły serii przygotowywanej przez Netflix

Jeśli pomyślimy o Federico Mocci , nieuchronnie myślimy o Trzy metry nad niebem , sasze, która dała mu popularność, i która zmieniła Mario Casasa i Marię Valverde w parę, która wywołała wiele westchnień.

Chociaż teraz włoski autor opublikował koniec innych swoich sag, wciąż pamięta pierwszą. „ Zrobiłem to, ponieważ to jest powieść, którą chciałbym przeczytać ”, przyznaje, „czy to możliwe, że nie ma takiej powieści z takimi postaciami, które jeżdżą na motocyklu, które biegają i robią te rzeczy, którymi żyłem? Miałem 13 lub 14 lat i widziałem tych, którzy byli starsi ode mnie. Powieść była fotografią wszystkiego, co zawsze lubiłem i robiłem.

A ponieważ nic nie stało na przeszkodzie, postanowił napisać własną powieść. Ale na początku nie wszyscy to rozumieli. „ Byłem zaskoczony, gdy wydawcy powiedzieli mi, że nie podobała im się ta powieść, która wydawała się bardzo przesadzona . Jak mogę przesadzać, jeśli to wszystko mi się przydarzyło? To wszystko jest prawdą … ”, przyznaje.

Zasada wszystkiego

Biorąc pod uwagę odmowę wydawców, zdecydował się opublikować, przejmując wszystkie wydatki. Ale odbiór początkowo nie był pożądany. „ Sukces przyszedł do mnie 12 lat później ”, wspomina.

„Książka krążyła w ksero. Została znaleziona przez przypadek przez producenta, który dowiedział się o niej od swojej siostrzenicy, która nazywała się Marguerita, która miała fotokopie książkę. Zadzwonił do mnie, żeby nakręcić ”, wyznaje o pochodzeniu sagi filmowej, która zapoczątkowała wszystko.

„Począwszy od filmu, w 2004 roku, wszyscy wydawcy, którzy odrzucili ją w roku 90, powiedzieli„ chcemy ją opublikować, tą wspaniałą powieść ” . A ja powiedziałem: „Hej, to ten sam tekst, który wysłałem ci 12 lat temu” – kontynuuje wyjaśniając tę ​​zmianę umysłu.

Był to punkt wyjścia dla kariery literackiej skoncentrowanej na nieletniej powieści romantycznej. „ Zawsze lubiłem rozmawiać o miłości, ale w rzeczywistości opowiadałem historie o ludziach . Trzy metry nad niebem to saga chłopca, który był buntownikiem, a potem zostaje producentem telewizyjnym, który chce być spokojny, mieć dzieci … zmienił swój pomysł na miłość. Zaskoczenie zakochania się w dziewczynie takiej jak Babi , tak odmiennej od niego. Ostatni rozdział , fakt bycia w sytuacji, której nigdy byś sobie nie wyobrażał, z dwiema kobietami, to sytuacja, w której nie chciałbyś żyć – wyjaśnia o sadze, którą opublikował dwa lata temu.

Sprawdź także  Ujawniono zwiastun trzeciego sezonu „Elite”

na

Daleka od zapomnienia, ta pierwsza saga jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek, ponieważ  ogłosił, że przygotowuje serię na jej podstawie.

Moccia podał nam szczegóły tego projektu, który jest już w toku: „Jest wydobywany z Trzy metry ponad niebo i część tego momentu, w którym zakochaliśmy się po raz pierwszy, kiedy czujemy się trzy metry nad niebem, kiedy czujemy ponad wszystko i wszystkich. To odkrycie miłości, gdy masz 16 lub 17 lat, kiedy naprawdę żyjesz i się w to angażujesz.  dotyczy tego aspektu moich powieści . ”

Przyznaje, że nie jest zaangażowany w produkcję tej serii, ale ma nadzieję, że „zostanie to zrobione tak jak filmy, które powstały tutaj w Hiszpanii z Mario Casasem , Clarą Lago i Marią Valverde . Na początku widziałem ich bardzo młodych i teraz widzę ich jako skonsolidowanych i bardzo dobrych ów, którzy dorośli i dojrzeli. Mam nadzieję, że seria będzie mieć taką samą jakość jak filmy ”.

Seria zaoferuje nam nieco inną wersję książki. „ Wzięli książkę i postanowili opowiedzieć ją w bardziej nowoczesnym kluczu, który ma związek z ludźmi, którzy tworzą wyścigi motocyklowe w innej części Włoch. Mają młodzieńczy aspekt, który w tej chwili jest bardzo obecny we Włoszech, ale różni się od Trzy metry nad niebem ”- wyjaśnia.

Na koniec , María Valverde i ?

Niedawno , i kilka innych osób zaangażowanych w hiszpańską wersję ów opartych na sadze żartowało w sieciach na temat możliwości zamknięcia przygody .

Sprawdź także  Netflix zapowiada dwa nowe seriale, dwa filmy i dwa reality show w Hiszpanii

/

Również sam włoski autor wypowiedział się: „ Bardzo chciałbym, żeby to się stało, mam nadzieję, że jest dobra wiadomość. Myślę, że Tres veces tú jest o wiele bardziej kompletną powieścią i nie jest niczym więcej niż projekcją tego, co wydarzyło się w pierwszych dwóch powieściach. Myślę, że to bardzo ważny test dla aktora. Mario Casas, Clara Lago i María Valverde doskonale nadają się do grania postaci i jestem pewien, że chcieliby zinterpretować momenty światła i cienia tej powieści . Mam nadzieję, że tak się stanie.

Ale w tej chwili jest to pragnienie.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź