Lucia Fernanda: córka Antonio Carmony, która podobnie jak Rosalia przenosi flamenco na inny poziom

Podąża sladami ojca

Antonio Carmona i jego bracia stworzyli Ketama i rozmawiali o odnowie flamenco opartej na fuzji. Byli innowacyjni i dlatego grupa trafiła na rynek w połowie lat 90. z albumami takimi jak De akí a Ketama. Jak to zwykle bywa w tych przypadkach, byli oni kwestionowani przez największych purystów gatunku,ale pokazali, że mogą stworzyć nowe flamenco.

W XXI wieku najlepszym przykładem tego, że może to mieć dalej miejsce, jest Rosalia . Zbliża flamenco, łącząc je z miejskimi rytmami, z publicznością, która wcześniej nie mogła sobie wyobrazić, że znajdzie coś dla siebie w tym stylu.

Teraz w tej samej formie pojawia się Lucía Fernanda , córka Carmony i Marioli Orellana, która zadebiutowała La mantą , piosenką i wideo, które jasno określa jej pochodzenie i czas, w którym żyło jej pokolenie. 

Po ostatnich dwóch latach studiowania muzyki w Cambridge i komponowaniu wydaje się gotowa do przedstawienia swojej propozycji. „ Chcę zrobić coś nowego, inną, osobistą propozycję ” – wyraziła się.


Ma 23 lata, jej głos to flamenco oraz zamiłowanie do elektroniki i to właśnie widzimy w La manta , debiucie, w którym przedstawia swoją propozycję. Temat, który zakłada „ ideę wyzwolenia myśli i uczuć, które przechodzą przez twoją głowę, będąc kilkoma godzinami medytacji owiniętymi w koc”.

Jej ojciec, który nie może być bardziej dumny z tego, co robi jego córka, podzielił się wiadomościami na swoich portalach społecznościowych. „La manta Lucii Fernandy jest już tutaj po tak wielkiej pracy” – napisał – „ nie przegap jej tekstów i muzyki ”

Niektórzy przyjaciele rodziny już rozmawiali na ten temat. Estrella Morente skomentowała: „Co teraz z nią zrobimy !!!!! ♥ ️ ♥ ️ ♥ ️ Więc chiquitita q była … i spójrz, co artysta z peazo uczynił nas … kocham cię ”. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *