Edith González: Salomé i 3 inne telenowele, dzięki którym aktorka była sławna

W czwartek Narodowe Stowarzyszenie Aktorów (ANDA) z Meksyku poinformowało na swoim koncie Twitter o śmierci aktorki w wieku 54 lat z powodu raka jajnika.

Świat meksykańskich telenoweli jest w żałobie po śmierci słynnej aktorki Edith González, która miała miejsce w czwartek.

Meksykański artystka brała udział w prawie 40 telenowelach od lat 70.

Przypominamy tutaj niektóre produkcje, które uczyniły Gonzalez popularną postacią.

1. Bianca Vidal (1982-1983)

W tej telenoweli González gra Biancę, swoją pierwszą główną rolę, a jej postać to skromna młoda kobieta, która pracuje w ciągu dnia i uczy się w nocy. W szkole zakochuje się szaleńczo w swoim nauczycielu literatury, José Miguel Medinie, granym przez Salvadora Pinedę, ale nauczyciel jest żonaty. To i inne rodzinne uwikłania będą długo mieszały się w miłości obu postaci.


2. Dzikie serce (1993)

Telenowela „Corazón salvaje” powstała na początku lat 90 i odniosła międzynarodowy sukces.

González gra Monice, delikatną kobiete ówczesnego meksykańskiego społeczeństwa, a Eduardo Palomo, Juan „del Diablo” Alcázar y Valle / Francisco Alcázar y Valle (zmarły w 2003r), nieślubnego syna właściciela ziemskiego.

Edith González zagrała w „Corazón salvaje” z Eduardo Palomo. Getty Images

3. Nigdy cię nie zapomnę (1999)

Fernando Colunga i González wystąpili w tej popularnej telenoweli Televisy.

Bohaterowie zarówno Luisa Gustavo, jak i Esperanza zakochują się w sobie jako dzieci, ale jego matka planuje ich rozdzielić i wysyła syna na studia za granicę.

Luis Gustavo i Esperanza nigdy nie zapomną o sobie i spotkają się ponownie dziesięć lat później. Ale jego matka wciąż spiskuje, by nie mogli być razem.


W 2016 roku meksykańska aktorka poinformowała, że ​​zdiagnozowano u niej raka jajnika. GETTY IMAGES

3. Salomé (2001-2002)

Telenowela była remake’iem popularnej Coloriny, w której główną rolę zagrała Lucía Méndez, a González był gwiazdą nowej wersji wraz z brazylijskim aktorem Guyem Eckerem.

Aktorka gra Salomé, tancerkę kabaretową D’Rubí, która zakochuje się w żonatym milionerze Julio Montesino, ale żona Montesino jest bezpłodna, więc matka spiskuje, żeby Salomé została jego kochanką i dała jej syna ,

Sprawdź także  To Fiona Palomo, córka Eduardo Palomo, która podąża jego śladami

Christian Meier był gwiazdą Gonzáleza w „Doña Bárbara”. GETTY IMAGES

4. Doña Bárbara (2008)

Na podstawie homonimicznej powieści wenezuelskiego pisarza Rómulo Gallegosa, Doña Bárbara przedstawia González i peruwiańskiego aktora Christiana Meiera.

W opowiadaniu Bárbara, postać González, doznaje gwałtu, gdy była bardzo młoda.

Ta trauma czyni ją twardą kobietą, która czuje nienawiść do mężczyzn i chce się zemścić na nich wszystkich, dopóki nie pozna Santosa Luzardo, granego przez Meiera.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź