Edith González: Salomé i 3 inne telenowele, dzięki którym aktorka była sławna

W czwartek Narodowe Stowarzyszenie Aktorów (ANDA) z Meksyku poinformowało na swoim koncie Twitter o śmierci aktorki w wieku 54 lat z powodu raka jajnika.

Świat meksykańskich telenoweli jest w żałobie po śmierci słynnej aktorki Edith González, która miała miejsce w czwartek.

Meksykański artystka brała udział w prawie 40 telenowelach od lat 70.

Przypominamy tutaj niektóre produkcje, które uczyniły Gonzalez popularną postacią.

1. Bianca Vidal (1982-1983)

W tej telenoweli González gra Biancę, swoją pierwszą główną rolę, a jej postać to skromna młoda kobieta, która pracuje w ciągu dnia i uczy się w nocy. W szkole zakochuje się szaleńczo w swoim nauczycielu literatury, José Miguel Medinie, granym przez Salvadora Pinedę, ale nauczyciel jest żonaty. To i inne rodzinne uwikłania będą długo mieszały się w miłości obu postaci.


2. Dzikie serce (1993)

Telenowela „Corazón salvaje” powstała na początku lat 90 i odniosła międzynarodowy sukces.

González gra Monice, delikatną kobiete ówczesnego meksykańskiego społeczeństwa, a Eduardo Palomo, Juan „del Diablo” Alcázar y Valle / Francisco Alcázar y Valle (zmarły w 2003r), nieślubnego syna właściciela ziemskiego.

Edith González zagrała w „Corazón salvaje” z Eduardo Palomo. Getty Images

3. Nigdy cię nie zapomnę (1999)

Fernando Colunga i González wystąpili w tej popularnej telenoweli Televisy.

Bohaterowie zarówno Luisa Gustavo, jak i Esperanza zakochują się w sobie jako dzieci, ale jego matka planuje ich rozdzielić i wysyła syna na studia za granicę.

Luis Gustavo i Esperanza nigdy nie zapomną o sobie i spotkają się ponownie dziesięć lat później. Ale jego matka wciąż spiskuje, by nie mogli być razem.


W 2016 roku meksykańska aktorka poinformowała, że ​​zdiagnozowano u niej raka jajnika. GETTY IMAGES

3. Salomé (2001-2002)

Telenowela była remake’iem popularnej Coloriny, w której główną rolę zagrała Lucía Méndez, a González był gwiazdą nowej wersji wraz z brazylijskim aktorem Guyem Eckerem.

Aktorka gra Salomé, tancerkę kabaretową D’Rubí, która zakochuje się w żonatym milionerze Julio Montesino, ale żona Montesino jest bezpłodna, więc matka spiskuje, żeby Salomé została jego kochanką i dała jej syna ,


Christian Meier był gwiazdą Gonzáleza w „Doña Bárbara”. GETTY IMAGES

4. Doña Bárbara (2008)

Na podstawie homonimicznej powieści wenezuelskiego pisarza Rómulo Gallegosa, Doña Bárbara przedstawia González i peruwiańskiego aktora Christiana Meiera.

W opowiadaniu Bárbara, postać González, doznaje gwałtu, gdy była bardzo młoda.

Ta trauma czyni ją twardą kobietą, która czuje nienawiść do mężczyzn i chce się zemścić na nich wszystkich, dopóki nie pozna Santosa Luzardo, granego przez Meiera.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *