Agustina Quinci otwiera drzwi w Meksyku

Argentyńska aktorka i piosenkarka, Agustina Quinci, która mieszka w Meksyku od trzech i pół roku, zaczęła zbierać owoce swojej pracy, odkąd opuściła swój kraj, aby rozpocząć nową podróż po krajów Azteków. Kilka tygodni temu dowiedziała się, że jest nominowana do nagrody Ariel w kategorii objawienia za film „La Camarista”, który trafi na krajowe listy przebojów w sierpniu. W rozmowie z tym medium podziela emocje związane z tym wyróżnieniem, przygotowując jednocześnie EP z trzech tematów, które zostaną wkrótce opublikowane.

„To dla mnie przyjemność być w tak pięknym filmie,„ La Camarista ”to pierwszy film Lili Avilés, jest to ważny i konieczny film pod względem tematu (na temat klasycyzmu). Bardzo dobrze gra Gabriela Cartol, bohaterka, znakomita aktorka. Film ma 10 nominacji do Ariel, a wśród nich jestem nominowany jako Objawienie, wydaje się, że w poprzednich latach (kategoria) było objawieniem mężczyzn i kobiety, a ta edycja to pięć kobiet i mężczyzna na tej samej krótkiej liście ”.

Pozostali nominowani w tej kategorii to: Alan Uribe , także dla „La Camarista”;Benny Emmanuel za „ De la infancia ”; Bernardo Velasco za „Museo” i Nancy García za „Roma”. Ceremonia wręczenia nagród planowana jest na 24 czerwca w National Cinematheque w Meksyku.

„Jestem szczęśliwa, byłam bardzo zaskoczony, nie byłam tak przesiąknięty informacjami o kategoriach. Nie wiedziałam, że mogę zostać nominowana. Moja postać jest mała, ale bardzo silna, mam trzy sceny w filmie, to bardzo miła niespodzianka, piękne uznanie, pracuję od 15 lat profesjonalnie i jestem w Meksyku od trzech lat, a do tej pory jest to najważniejszy projekt, jaki zrobiłam tutaj, więc jestem też szczęśliwa i trochę zaniepokojona. ”

Agustina gra „Rominę”, argentyńską matkę, która zostaje w hotelu i gwiazdą filmu „Eva” (Gabriela Cartol). O zaproszeniu do filmu mówi aktorka, że ​​produkcja szukała argentyńskiej kobiety „Jest gościem w hotelu, w którym pracuje bohaterka. Dowiedziałam się o castingu od przyjaciela, po tygodniach, w których zadzwonili do mnie, aby dać mi znać, że zostałam wybrany, nie wiedziałam zbyt wiele o filmie, a kiedy dotarłam na plan zdjęciowy, trwało to tylko jeden dzień, ale cały film został nakręcony w 17 dni, wszystko dzieje się w hotelu. Doświadczenie było bardzo intensywne, pracowaliśmy na podstawie tekstu, ale także było trochę improwizacji, byłam w stanie dać upust mojej całej Argentyńskiej stronie. ”

Film był obecny na festiwalach na całym świecie, na przykład w Morelii zdobył nagrodę dla najlepszego filmu podczas ostatniej 16. edycji festiwalu filmowego. Projekt został nakręcony dwa lata temu.

Soniczne przyjemności

W muzyce Agustina zostanie zaprezentowana w tym artystycznym aspekcie, pracuje już nad dźwiękową i wizualną propozycją tego, co chce przedstawić publiczności.

„Produkcją muzyczną zajmuje się Julián Bernal, który jest bardzo utalentowanym Kolumbijczykiem, który również mieszka w Meksyku, mój styl jest bardziej popowy, ale z odcieniami soulu i R & B. Dużo mówię o miłości, bardzo mnie inspiruje, lubię pisać o małych wrażeniach i emocjach ”, ma nadzieję, że dzięki tej propozycji będzie mogła podróżować do różnych miejsc, aby prezentować swój projekt.

Na razie pierwszą prezentacją będzie „ Té ” i zostanie wydane za około miesiąc. Możesz śledzić jej przygody na Twitterze za pośrednictwem konta @agustinaquinci .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *