Rosalía składa hołd „klasycznemu reggaetonowi” w nowej piosence z J Balvinem

Hiszpańska piosenkarka uruchamia nową piosenkę „Con altura”

Hiszpańska piosenkarka i autorka tekstów Rosalía zaskoczyła w ostatnich godzinach wydaniem nowej piosenki : „Con altura”, w której współpracuje z J Balvinem i El Guincho, aby oddać hołd „najbardziej klasycznemu reggaetonowi: el reguetón playero ”.

 

„Kiedy byłem młodsza, uwielbiałam słuchać reggaeton i byłoby całkowicie naturalne, gdybym  wykonała wcześniej taki utwór, ale nie lubię sie do czegoś zmuszać”, wyjaśniła artystka w wypowiedziach zebranych przez Sony Music.

 
 

W nich Rosalía opisuje tę piosenkę jako „popowy rytm z Barcelony-US-Latin”, który narodził się „kilka miesięcy temu w studio w Miami” z fragmentu muzyki dominikańskiej, na której pracowali Frank Dudes i El Guincho.

„Jestem bardzo dumna z tej piosenki i mam dużo wiary w nią, bo nie ma inspiracji w gatunku jak reggaeton, ale subiektywne i osobiste odczucia, z miejsca mocy i siły”, powiedziała katalońska artystka, która zaprosiła do współpracy ich „przyjaciela” J Balvin, z którym pracowała już na ostatnim albumie Kolumbijczyka.

Jutro rozpocznie swoją światową trasę po Ameryce Łacińskiej, rozpoczynając od festiwalu Lollapalooza w Buenos Aires i zatrzymując się na festiwalu w Santiago de Chile, a w Meksyku wystąpi na festiwalu Ceremonia w Toluca.

Ponadto planuje zatrzymać się w USA. na prestiżowym festiwalu Coachella w dniach 12-19 kwietnia i zaoferuje koncerty w innych miastach kraju, takich jak Los Angeles, San Francisco i Nowy Jork.

Jej występy na tym się nie kończą, z datami w Europie tak znaczącymi jak Primavera Sound w Barcelonie 1 czerwca lub brytyjskim festiwalem Glastonbury między 26 a 30.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *