Netflix zrobi „Sto lat samotności” autorstwa Gabriela Garcíi Márqueza

Netflix ogłosił dziś rano, że jest w trakcie prac nad serią opartą na powieści „ Sto lat samotności ” autorstwa Gabriela Garcíi Márqueza , który miałby dziś 92 lata.

Za pośrednictwem sieci społecznościowych platforma udostępniła krótką animację zapowiadającą powitanie „Macondo”, fikcyjnego miasta opisanego w powieści kolumbijskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury .

„To jest prawdziwe. To jest Magiczne. To jest sto lat samotności „- napisał Netflix.

Według The New York Times , syn pisarza, Rodrigo García, będzie producentem wykonawczym wraz ze swoim bratem Gonzalo, i jest przekonany, że Netflix dokona „doskonałej” adaptacji.

 

 

„Netflix był jednym z pierwszych, którzy potwierdzili, że ludzie chętniej niż kiedykolwiek oglądają produkowane w innych językach seriale z napisami. To, co wydawało się być problemem, już nie jest „, powiedzieli w wywiadzie dla amerykańskiej gazety.

Po nagradzanej „ Roma ”, „Netflix może dotrzeć hiszpańskimi treściami do wszystkich , ” dodał.

„Sto lat samotności” opowiada historię rodziny Buendía, której ojciec, „José”, stworzył fikcyjne miasto w Kolumbii; Powieść sprzedała się w około 50 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na 46 języków.

 
García Márquez urodził się w Aracataca w Kolumbii w 1927 roku i zmarł w Meksyku w dniu 17 kwietnia 2014 roku w wieku 87 lat po nawrocie raka limfatycznego, który został zdiagnozowany w 1999 roku.

Autor jest uważany za jednego z najważniejszych twórców XX wieku za swą długą karierę literacką i ponad 25 opublikowanych książek.

W 2007 roku Królewska Akademia Hiszpańska ( RAE ) i Stowarzyszenie Akademików Języka Hiszpańskiego zainaugurowały pamiątkową edycję „Sto lat samotności”.

Udostępnij
Sprawdź także  Poznaj obsadę 'Rebelde', nowej wersji Netflix

Zostaw odpowiedź