Yalitza pokazała, że ​​Meksyk jest krajem rasistowskim: Cuarón

Meksykański reżyser zauważył, że aktorka ma świadomość wartości symbolicznej, którą reprezentuje

Kilka dni po rasistowskich wypowiedziach aktora Sergio Goyri o Yalitzie Aparicio , protagonistce „Roma”, Alfonso Cuarón zapewnił na forum reżyserów zagranicznych filmów, że Meksyk jest krajem rasistowskim.

Meksykański reżyser podkreślił jak wrażliwe i intelektualne są zdolności Yalitzy, zauważył, że jest świadoma wartości symbolicznej, którą reprezentuje . „Nie tylko robi to z godnością, ale także z przekonaniem, że chce się tym dzielić” – powiedział.

Cuarón uważa, że jest to moment, w którym Meksyk „musi uznać się za rasistowski naród” i że rozmowa jest potrzebna przez dłuższy czas we wszystkich sektorach społecznych.

„Wiem, że mówię o ogólności, ale struktura społeczna została zbudowana na tych podstawach, a wszystko to było dla mnie najbardziej interesujące w sezonie na Oscara” – powiedział zwycięzca nagrody dla najlepszego reżysera w 2014 r.  za Grawitację.

W ostatnich dniach Yalitza Aparicio otrzymała sporo hołdów i oklasków w społeczeństwie, ale nie wszystkie były korzystne, ponieważ niektórzy ludzie dawali rasistowskie komentarze przeciwko artystce nominowanej do Oscara dla najlepszej aktorki.
Udostępnij
Sprawdź także  Po sukcesie Netflix potwierdza drugi sezon 'Oscuro Deseo' z Maite Perroni

Zostaw odpowiedź