Yalitza pokazała, że ​​Meksyk jest krajem rasistowskim: Cuarón

Meksykański reżyser zauważył, że aktorka ma świadomość wartości symbolicznej, którą reprezentuje

Kilka dni po rasistowskich wypowiedziach aktora Sergio Goyri o Yalitzie Aparicio , protagonistce „Roma”, Alfonso Cuarón zapewnił na forum reżyserów zagranicznych filmów, że Meksyk jest krajem rasistowskim.

Meksykański reżyser podkreślił jak wrażliwe i intelektualne są zdolności Yalitzy, zauważył, że jest świadoma wartości symbolicznej, którą reprezentuje . „Nie tylko robi to z godnością, ale także z przekonaniem, że chce się tym dzielić” – powiedział.

Cuarón uważa, że jest to moment, w którym Meksyk „musi uznać się za rasistowski naród” i że rozmowa jest potrzebna przez dłuższy czas we wszystkich sektorach społecznych.

„Wiem, że mówię o ogólności, ale struktura społeczna została zbudowana na tych podstawach, a wszystko to było dla mnie najbardziej interesujące w sezonie na Oscara” – powiedział zwycięzca nagrody dla najlepszego reżysera w 2014 r.  za Grawitację.

W ostatnich dniach Yalitza Aparicio otrzymała sporo hołdów i oklasków w społeczeństwie, ale nie wszystkie były korzystne, ponieważ niektórzy ludzie dawali rasistowskie komentarze przeciwko artystce nominowanej do Oscara dla najlepszej aktorki.
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *