Tysiące ludzi uczestniczyło w koncercie na rzecz Wenezueli w Kolumbii

„Wenezuela Aid Live” stara się pozyskać fundusze na pomoc humanitarną, na zgromadzenie żywności i lekarstw.

Tysiące ludzi zebrało się w piątek w kolumbijskim mieście Cúcuta, graniczącym z Wenezuelą , aby cieszyć się koncertem zorganizowanym przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, który stara się zebrać fundusze na złagodzenie niedoboru żywności i lekarstw w Wenezueli.

 

Venezuela Aid Live ” rozpoczęła się przy moście Tienditas, bardzo blisko miejsca, gdzie przechowywane są setki ton pomocy humanitarnej ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, które czekają na dystrybucję w sobotę do Wenezueli , coś czemu przeciwny jest Prezydent Nicolás Maduro.

 

„Koncert ten powstał po to, aby uzyskać niezbędną pomoc humanitarną, chodzi o zmianę życia milionów ludzi”, powiedział Branson na początku koncertu, który rozpoczął się od prezentacji wenezuelskiego piosenkarza José Luisa „El Puma” Rodrígueza.

Poniżej występ:

 

Organizatorzy mają nadzieję zebrać 100 milionów dolarów w postaci darowizn online i bezpośrednich wpłat.

Wenezuelski przywódca opozycji Juan Guaidó , który w ubiegłym miesiącu ogłosił się tymczasowym prezydentem i został uznany przez  Stany Zjednoczone, narody Ameryki Łacińskiej i Europy, zmierza do granicy aby odebrać pomoc humanitarną i rozdać w jego kraju.

Pomimo poważnego kryzysu gospodarczego i braku podstawowych produktów, Maduro zaprzecza, że ​​w jego kraju jest kryzys humanitarny i ogłosił, że zapobiegnie przejściu pomocy przez różne punkty wenezuelskiej granicy.

„Dość dyktatury lewicy w Ameryce Łacińskiej. A Wenezuelczyków, którzy są tam, mdleją, obiecujemy, że krew, która została rozlana nie będzie na próżno”, powiedział „El Puma” Rodríguez przed zaśpiewaniem „Agárrense de las Manos „

Inni artyści uczestniczący w koncercie to Juanes, Maluma, Carlos Vives, Alejandro Sanz, Paulina Rubio, Miguel Bosé i Luis Fonsi. 

 

Tysiące uczestników, wielu zakrywających ciała flagami Wenezueli, odpowiedziało okrzykiem „wolność, wolność, wolność”.

Sprawdź także  Hiszpańskie aktorki, które również śpiewają (cz1)

Prezydent Wenezueli opisał pomoc jako „prowokację” i „show” i oskarżył rząd Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa , który nałożone surowe sankcje wobec rządu i liderów Wenezuelczyków, jako próbę, aby wymusić jego obalenie.

„Myślę, że tym razem się uda, represje mają swoje dni”, powiedziała Leticia Ramirez, 19-latka ubrana w białą koszulę i czapkę z kolorami flagi Wenezueli, która przybyła z Cúcuta Ureña.

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź