„Roma” zdobywa nagrodę Spirit dla najlepszego międzynarodowego filmu

Film wygrał z „Burning”, „The Favourite”, „Happy as Lazaro” i „Shoplifters”

Film „Roma”, autorstwa reżysera Alfonso Cuaróna , zdobył w tę sobotę nagrodę dla najlepszego międzynarodowego filmu „Spirit” za niezależny film , wręczenie nagród odbyło się w Santa Monica.

„Roma” wygrała w tej kategorii z „Burning” (Korea Południowa), „The Favourite” (Wielka Brytania), „Happy as Lazaro” (Włochy) i „Shoplifters” (Japonia).

 

Spirit odbyło na dzień przed galą w Los Angeles , 91 edycji Oscarów , gdzie „Roma” będzie walczyć z „The Favourite”.

Cuarón, reżyser i scenarzysta ” Roma „, najpierw podziękował „trzem kobietom”, który towarzyszyły mu podczas gali: aktorkom Yalitzy Aparicio, Marinie de Tavira i Nancy Garcia.

REUTERS / M. Anzuoni

 

„Jestem optymistą, że żyjemy teraz w czasach większej różnorodności w filmie. I myślę, że ta większa różnorodność wkrótce zmieni tą nieistotną kategorię,” powiedział w odniesieniu do odrębnej kategorii najlepszego filmu  międzynarodowego na Spirit Awards ,

„Roma” może być pierwszym filmem z Netflix, który zdobył Oskara za najlepszy film.

Wśród innych wyróżnień, film Cuarón zdobył Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji, otrzymał dwa Złote Globy (najlepszy reżyser i najlepszy zagraniczny film), zdobył nagrodę Goya za najlepszy film iberoamerykański i zdobył cztery nagrody BAFTA.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *