Ozuna otrzymuje rekord 23 nominacji na Latin Billboard

J Balvin i Nicky Jam mają 13 , Bad Bunny  12 i Daddy Yankee 8

Ozuna stanął na czele listy finalistów nominacji na liście Billboard Latin Music Awards  , z rekordem 23 nominacji w 15 kategoriach, w tym artysta roku i „Hot Latin Song”, piosenką roku dwa razy.

„Jestem niezmiernie wdzięczny Bogu za to wielkie szczęście, które dało mi 23-krotny tytuł finalisty”, powiedział Ozuna w oświadczeniu, w którym podziękował swojej rodzinie i fanom za ich wsparcie.

Piosenkarz z Puerto Rico, piosenkarz reggaeton i TRAP został również wymieniony w kategoriach takich jak „Hot Latin Song”, wokalnej współpracy roku za „Te Bote” (z Casper Magic, Nio García, Darell, Nicky Jam i Bad Bunny) i „Taki Taki” ( DJ Snake z Ozuną, Seleną Gómez i Cardi B); „Hot Latin Songs” artysta roku, mężczyzna; oraz „Najlepszy album latino” roku w dwóch produkcjach: „Aura” i „Odyssey”.

O nagrodę artysty roku Ozuna zmierzy się z Bad Bunny, Daddy Yankee i J Balvin. I do piosenki „Hot Latin Song” roku, w której również startuje w „Te boté” i „Taki Taki”, z Daddy Yankee („Dura”) oraz Nickym Jamem i J Balvinem („X”).

Nagrody Billboard Awards, w 21. edycji, zostaną wręczone w czwartek, 25 kwietnia, w ceremonii, która będzie transmitowana na żywo w Telemundo z Las Vegas. Pokaz można zobaczyć także na kanale kablowym Universo i na Telemundo Internacional.

W sumie 34 nagrody zostaną rozdane w różnych gatunkach, w tym pop, tropikalne, meksykański regionalny i latino.

Wśród innych finalistów, Casper Mágico, Darell, Nio García i Romeo Santos otrzymali sześć nominacji, MS Band i DJ Snake five oraz Anuel AA, Cardi B, Raymix, Reik i Shakira po cztery. 

Pełna lista dostępna będzie wkrótce.

Nagrody Billboard są przyznawane za najbardziej popularne albumy, piosenki i wykonawców muzyki latynoskiej, w zależności od ich sprzedaży, czasu antenowego w radiu, wydajności ich video oraz informacji na portalach społecznościowych, które zasilają tygodniowe listy Billboard. Ceremonia wręczenia nagród jest zwieńczeniem tygodnia Billboard Latin Music Conference, który odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia w Venetian in Las Vegas.

Sprawdź także  Luis Estrada nominowany na prezesa Universal Music Southern Cone
Udostępnij

Zostaw odpowiedź