Univision pozbywa się 'Like la leyenda’

Telewizja nie przestaje być biznesem, a jeśli produkt nie jest opłacalny dla sieci, trzeba się go pozbyć, aby postawić na inny, który daje lepsze wyniki dla publiczności. Dokładnie tak właśnie stało się z 'Like la leyenda’, telenowelą telewizyjną Televisy, którą Univision emitował od końca października w godzinach południowych. Fabuła stworzona przez Pedra Damiána , twórcę młodzieżowego fenomenu Rebelde (Zbuntowani – 2004), przestała być częścią siatki programowej Univision od poniedziałku, 7 stycznia.

Widzowie, którzy chcą kontynuować oglądanie historii grupy młodych studentów Life´s Institute,  rzekomo nowoczesnego i otwartego systemu edukacji, ale w rzeczywistości głęboko tradycyjnego i schematycznego, będą mogli to zrobić od teraz przez Internet, ponieważ seria będzie dostępna tylko na stronie Univision Web, a także w aplikacji Univision Now.

„Nie przegap historii chłopaków z #LikeUS, ciesz się ich teraz na Univision.com i @univisionnow od 7 stycznia” – ogłosili w sieci za pośrednictwem profilu na Instagramie.

 

Instagram Like la leyenda

 

Wiadomość o zakończeniu emisji wywołała bardzo różnorakie reakcje w sieciach społecznościowych, od tych, którzy żałują tego, do tych, którzy celebrują ich „porażkę”.

Od poniedziałku harmonogram zajęła miniseria La fuerza de creer 2 , ujmująca historia miłości rodzinnej i pokonywania przeciwności z udziałem Scarlet Ortiz , Rene Lavan , Sandra Destenave , Gaby Rivero i Daniel Lugo , taka obsada niewątpliwie pasuje bardziej do tego rodzaju odbiorców, którzy oglądają telewizję w tym czasie.

Like la leyenda, miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych 14 października. Reakcja, jaką seria miała podczas pierwszego tygodnia na antenie, zmusiła Univision do podjęcia decyzji o zmianie harmonogramu telenoweli. Tak więc historia stworzona przez Pedra Damiána została opublikowana w poniedziałek, 22 października o godzinie 13, czasu wschodniego, gdzie sieć miała nadzieję uzyskać lepsze wyniki. Niestety, nie było tak, a Like przestał być częścią sieci programowej Univision.

Udostępnij
Sprawdź także  Sebastián Rulli będzie w Televisie przez dłuższy czas

Zostaw odpowiedź