Meksykańscy aktorzy świętują nominacje do Oscara za „Roma”

Gael García, Luis Gerardo Méndez i Diego Luna pokazali swoją radość i poparcie dla filmu Alfonsa Cuaróna

Meksykańscy aktorzy świętowali dziś w sieciach społecznościowych 10 nominacji dla filmu „Roma” w reżyserii Alfonso Cuaróna , do Oscara przyznawanych przez Academy of Hollywood.

To dzięki swoim kontom na Twitterze i Instagramie artyści tacy jak Gael García Bernal i Luis Gerardo Méndez pokazali swoją radość i wsparcie dla filmu,przedstawiciela różnych kultur, które współistnieją w kraju.
 

„Nie mogę uwierzyć, nie mogę powstrzymać emocji. Coś dziwnego, 'Roma' z dziesięcioma nominacjami;!. Yalitza Aparicio chingona między chingonas Eugenio Caballero, Tiburon,. Anna Luis Rosales, Edgarsinho, chidos, wszyscy geniusze zwłaszcza nasz Alfonso Cuarón, bardzo Cię kocham – powiedział na Twitterze Gael García Bernal.

Godzinę później wrócił do tweetowania stwierdzając, że jeśli wygra w kategorii najlepszego filmu, byłoby „coś wspaniałego” by produkcja, w której hiszpańscy i języki tubylcze są wypowiedziane dostała tego zaszczytu .

Aktor Luis Gerardo Méndez podzielił również wzruszenie na dwa tweets, każdy skierowany w Yalitze Aparicio i Marine de Tavira, nominowane za rolę w filmie dla najlepszej aktorki i najlepsze aktorki drugoplanowej.

„Nie bądź frajerem! Święto narodowe! Gratulacje, droga Marina de Tavira,” powiedział.

Dla Aparicio, dla której gra w „Roma” jest pierwszą pracą jako o aktorka, Mendez powiedział, że fakt ten stał się już częścią „historii kina”.

Z drugiej strony, Diego Luna napisał: 10 nominacji! Jak wspaniale jest spotkać się z tą wiadomością. Gratulacje, kochany @alfonsocuaron za tak wiele i zasłużone uznanie dla potężnego @ROMACuarona !!! „.

Obie aktorki wyraziły także w swoich sieciach społecznych radość z nominacji do najważniejszych nagród w amerykańskim kinie.

„Niezwykle szczęśliwa. Kiedy obudziłam się tak wcześnie dzisiaj nie spodziewałam się tej wiadomości , ” opublikowała na Instagramie i Twitterze Aparicio, ,

Publikacji towarzyszy film nagrany przez tę samą aktorkę, w której za pośrednictwem komputera transmitowana jest na żywo nominacja do Oscara.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sumamente feliz, cuando desperté hoy tan temprano, (claro, a la hora de aquí) no esperaba está noticia, gracias @ale_altamirano.g y @marielmayorga9 por despertarme 😊

Post udostępniony przez Yalitza Aparicio Martínez (@yalitzaapariciomtz)


Słysząc swoje imię, aktorka wpada w niepohamowane okrzyki radości, tracąc kontrolę nad kamerą.

Meksykańska debiutantka Yalitza Aparicio walczy o Oscara dla najlepszej aktorki zGlenn Close, Olivia Colman, Melissa McCarthy i Lady Gaga .

Marina De Tavira zdecydowała się wyrazić swoje szczęście w bardziej zawężony sposób, publikując tweet, w którym podziękowała Akademii za nominację w języku angielskim i hiszpańskim.

„To niesamowite widzieć moje imię wśród tej grupy wspaniałych aktorek” – napisał.

 

Natomiast Cuarón, twórca tego czarno-białego portretu życia rodziny z klasy średniej w Meksyku lat 70., ograniczył się do zawieszenia zdjęcia promocyjnego filmu z znakiem zapowiadającym 10 nominacji.

24 lutego „Roma” ma okazję stworzyć historię podczas ceremonii, w której główną konkurentką będzie czarna komedia „The Favourite” autorstwa greckiego filmowca Yorgosa Lanthimosa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *