Gwiazdy dołączają do poparcia protestów w Wenezueli

Artyści tacy jak Alejandro Sanz, Juan Luis Guerra i Juanes wyrażali swoje uczucia poprzez sieci społecznościowe

Międzynarodowi artyści dołączyli za pośrednictwem sieci społecznościowych do Wenezuelczyków, którzy domagają się odejścia prezydenta Nicolása Maduro i przywrócenia demokracji.

Wśród nich wyrażali swoją opinię Alejandro Sanz, Juan Luis Guerra, Aracely Arámbula, Don Omar, Carlos Ponce, Olga Tañón, David Bisbal, Maluma, Miguel Bosé, Sebastián Yatra.

 

Alejandro Sanz na Twitterze wezwał wszystkich do wyjścia na ulice z myślą o wolności i przyszłości wenezuelskich braci. Hiszpański piosenkarz również przesłał film, który go poruszył.

Polityka społeczna i gospodarcza Maduro doprowadziła kraj Ameryki Łacińskiej do skrajnego ubóstwa, a wraz z nim wyjazd tysięcy osób ubiegających się o azyl w innych krajach.

„Liczę, że w Wenezueli usłyszycie tę piosenkę! „Napisał Juan Luis Guerra na zdjęciu, które trafiło na jego Instagram, gdzie jest widziany na jednym z jego koncertów z flagą Wenezueli.

Ze swojej strony, Don Omar prosił na swoim koncie na Instagramie, żeby Wenezuelczycy nie przestali walczyć o swoją wolność.

„Wenezuela: Walcz o swoją wolność, nie odpoczywając, krew swoich poległych z powodu niesprawiedliwości będzie atramentem, którym napiszesz swoją chwalebną przyszłość. # Fuerzachamos #venezuela”.

Carlos Ponce poszedł dalej i podczas premiery serii „Jugar con fuego”, która jest nadawana na Telemundo, pokazał dzieło, wykonane przez jego przyjaciela, malarza Aleksandra Mijaresa.

Kolumbijczyk Juanes przypomniał, że zawsze będzie wspierał Wenezuelczyków, gdyż jego naród pokonał ten problem. 
„Zawsze z wami w Wenezueli, miejcie nadzieję i siłę, oświeca was dzisiaj i zawsze” – napisał muzyk.

Również meksykanka Aracely Arámbula dołączyła do tej grupy artystów o międzynarodowej randze.

„Wenezuela zasługuje na spokój i wolność, ponieważ wszyscy jesteśmy Wenezuelą, siły, światła i wszystkie błogosławieństwa, by ​​nasi bracia mogli żyć z szacunkiem… „, napisała aktorka.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *