Fernando Gaitán umiera, twórca

Kolumbijczyk Fernando Gaitán , twórca telenoweli „Yo soy Betty , ” zmarł w wieku 58 wtorek w Clinica del Country w Bogocie .

 

„La Clinica del Country ubolewa, aby poinformować, że pacjent Fernando Gaitán Salom, scenarzysta i producent telewizyjny, zmarł dzisiaj o 1:46 po południu, po wejściu na oddział ratunkowy przy zatrzymaniu krążenia i reakcji na reanimacje nie było,„centrum medyczne poinformowało w oświadczeniu.

 

Gaitán, urodzony w Bogocie 9 listopada 1960 r., Pracował przez ponad 30 lat jako scenarzysta, a wśród jego sukcesów oprócz „Brzyduli”, są La fuerza del poder (1994)”, „Café con aroma de mujer (1995)” y „Hasta que la plata nos separe (2007)” , z którym wygrał w Kolumbii kilka nagród Indii Catalina 

 

„Brzydula” była emitowana w telewizji kolumbijskiej w latach 1999-2001 i został zaadoptowana w 27 krajach , w tym w Stanach Zjednoczonych , gdzie nazywała się „Ugly Betty” i gwiazdą była América Ferrera.

Gaitán, producent ponad 80 programów telewizyjnych, otrzymał dwie nagrody ” Złotego Globu ” w Stanach Zjednoczonych za swoją pracę jako producent wykonawczy północnoamerykańskiej adaptacji serii, która przyniosła mu międzynarodowy sukces.

Otrzymał również nagrodę w 2012 roku od Krajowego Stowarzyszenia Kierowników Programów Telewizyjnych Stanów Zjednoczonych (Natpe) w uznaniu za swoją pracę zawodową.

„Ugly Betty” była pierwszą produkcją latynoamerykańską, która miała być emitowana w prime time w Stanach Zjednoczonych.

 

W 2010 r. „Brzydula” znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najbardziej udana telenowela w historii, nadawana w ponad 100 krajach.

Z drugiej strony Gaitán pracował nad scenariuszem „Betty in New York”, najnowszej adaptacji jego twórczości, która zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 6 lutego.

Kolumbijczyk podpisał również umowę z Sony Pictures Television w tym miesiącu na opracowanie scenariusza.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *