10 rzeczy, które warto wiedzieć o Yalitza Aparicio, gwieździe filmu 'ROMA'

Aktorka urodzona w Oaxaca tworzy historię, będąc pierwszą aktorką pochodzącą z rdzennych mieszkańców, która otrzymała nominację do Oscara, a drugą meksykanką, która została nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki. Oto 10 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć.

Yalitza Aparicio sprawił, że historia stała się & nbsp; Pierwsza kobieta z autochtonicznego gatunku nominowana do Oscara, dzięki swojej roli w filmie ROMA firmy Netflix.
1 z 11 Rich Fury / Getty Images dla Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Palm Springs
 

Kamień milowy

Yalitza Aparicio  sprawiła, że ​​stała się pierwszą kobietą w historii pochodzenia autochtonicznego (rdzennego), która otrzymała nominację do Oscara, dzięki swojej roli w filmie ROMA.

 
25-letnia dziewczynka urodzona w Tlaxiaco, Oaxaca, zadebiutowała artystycznie w tym filmie, w którym gra rolę Cleo, pracownika krajowego, który pracuje z meksykańską rodziną w sąsiedztwie Colonia Roma, w Ciudad Meksyku, w latach siedemdziesiątych.
2 z 11 Instagram
 

Debiut 

25-latka urodzony w Tlaxiaco, Oaxaca, nakręcił swój artystyczny debiut w tym filmie, gdzie odgrywa rolę Cleo, pokojówki, która pracuje dla meksykańskiej rodziny, w dzielnicy Colonia Roma w Mexico City, w latach siedemdziesiątych

 

Papier jest zainspirowany przez kobietę, która pracowała w domu dyrektora Alfonso Cuar & oacute; n i że praktycznie cri. Marina de Tavira (po prawej) odgrywa rolę głowy domu, a ona też tam jest. nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
3 z 11 Michael Kovac / WireImage
 

Nieomylne trio

Film inspirowany jest kobietą, która pracowała w domu reżysera Alfonso Cuaróna i która praktycznie go wychowała. Marina de Tavira (po prawej) gra damę domu i jest nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej.

 
Dzięki tej nominacji Yalitza zostaje drugą meksykańską aktorką nominowaną do Oscara w roli głównej. Pierwszą była Salma Hayek, w 2003 roku z Fridą.
4 z 11 VALERIE MACON / AFP / Getty Images
 

Bez precedensu

Dzięki tej nominacji Yalitza zostaje drugą meksykańską aktorką nominowaną do Oscara w roli głównej. Pierwszą była Salma Hayek , w 2003 roku za Fridę .

 
Urodził się Yalitza w Tlaxiaco, Oaxaca i ja studiowaliśmy być nauczycielem Zinterpretować swoją rolę w Romatuvo, aby wykorzystać swoją zdolność do improwizacji, ponieważ nie otrzymał. a gui.
5 z 11 Instagram / Yalitza Aparicio
 

Na południu

Yalitza urodziła się w Tlaxiaco w stanie Oaxaca i uczyła się na nauczycielkę. Aby zinterpretować swoją rolę w Roma wykorzystał swoją umiejętność improwizacji, ponieważ nie otrzymała scenariusza.

 
Wyjaśniła, że ​​tu przyszła. do rzucenia Rzymu zamiast jej siostry, która nie mogła iść, ponieważ była w ciąży. Do tego czasu reżyser rozmawiał już z ponad 3000 kobiet w poszukiwaniu swojego bohatera.
6 z 11 Instagram
 

Miejsce docelowe

Wyjaśniła, że ​​poszła na casting w Roma zamiast swojej siostry, która nie mogła iść, ponieważ była w ciąży. Do tego czasu reżyser rozmawiał już z ponad 3000 kobiet w poszukiwaniu swojej bohaterki.

 
Już się denerwowałem, ale nagle przyszła Yalitza. w pokoju i to była jego obecność & # 8230; ten [sposób bycia], ale jednocześnie otwarty "- wyjaśnia. reżyser The New York Times o tym, że wiedział, że Yalitza jest jego ulubieńcem tej roli.
7 z 11 Instagram / Yalitza Aparicio
 

Wybrana

„Byłem już zdenerwowany, ale nagle do pokoju weszła Yalitza i to była jej obecność … ten [sposób bycia] nieśmiały, ale jednocześnie otwarty” – wyjaśnił reżyser The New York Times o chwili, gdy wiedział, że Yalitza jest stworzona do tej roli.

 
Kiedy zostałem ogłoszony przez Cuará oacute; kto został wybrany do roli, Yalitza dud & oacute; w akceptacji. W końcu zdecydował uczestniczyć w Rzymie, ponieważ nie miałem nic lepszego do roboty, jak powiedziała dyrektorowi, ponieważ szukała pracy nauczyciela.
8 z 11 Igotpap / Bauer-Griffin / GC
 

Ważny krok

Kiedy Cuarón ogłosił, że to ona została wybrana do roli, Yalitza zawahała się, czy to zaakceptować. Ostatecznie zdecydowała się wziąć udział w Roma, „ponieważ nie miałam nic lepszego do roboty„, jak powiedziała reżyserowi, ponieważ szukała pracy nauczycielki.

 
Awans do sławy przyprawiał o zawrót głowy początkującej aktorki, która ubrała się jako Dior Occupy; okładka magazynu Vogue Magazine Mexico & nbsp; powodująca wielką sensację. & nbsp;
9 z 11 Instagram / Yalitza Aparicio
 

Zmiany

Awans do sławy przyprawiał o zawrót głowy początkującą aktorkę, która ubrała suknię Diora na okładkę magazynu Vogue Mexico, wywołując wielką sensację. 

 
Sukces Rzymu poprowadził Yalitzę przez połowę świata, a nawet w ostatniej części Złotych Globów Sensacja, którą można złapać tańcząc cumbię.
10 z 11 VALERIE MACON / AFP / Getty Images
 

Przyszłość wygląda dobrze

Sukces Roma sprawił, że stała się sławna na całym świecie i już wiadomo, że szybko o niej nie zapomnimy.

 
Yalitza mówi, że nie wie, czy będzie kontynuowała działając, ale w tej chwili jest ciesząc się sławą i nowymi możliwościami w jego życiu, dzięki 10 nominacjom do Oscara w filmie oraz jego długiej liście nagród, w tym Złotego Globu dla najlepszego filmu i Złotego Dziedzictwa za najlepszy film Reżyser i gratulacje!
11 z 11 Steve Granitz / WireImage
 

Przyszłość?

Yalitza mówi, że nie wie, czy nadal będzie grała, ale w tej chwili cieszy się sławą i nowymi możliwościami w swoim życiu, dzięki 10 nominacjom do Oscara oraz długiej liście nagród, w tym Złotemu Globowi za najlepszy film i Złotemu Lwu dla najlepszego reżysera. Gratulacje!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *