Kate del Castillo wniosła pozew przeciwko rządowi Enrique Peña Nieto

Spotkanie z Joaquin El Chapo Guzman spowodowało szereg nieprawidłowości przez rząd Enrique Peña Nieto wobec Kate del Castillo ; co stawia ją w pozycji kryminalnej. Wcześniej aktorka postanowiła pozwać administrację Meksyku.

„Jedna rzecz to żądanie, które mam od rządu, a kolejna sprawa to skarga do [Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka]; są to dwie różne rzeczy „, wyjaśniła Del Castillo mediom. „Najpierw musimy zobaczyć, co zrobi Komisja, aby zbadać rząd meksykański w sprawie wszystkiego, co padło ofiarą. Zobaczmy więc, co się stanie i jak zareaguje nowy rząd. „

Dla bohaterki telenoweli „Królowa Południa”, była to świetna decyzja wnieść skargę do tej komisji, ponieważ jest to legalny sposób obrony jej praw i stworzenia „precedensu”.

„Poświęciłem czas na wyjazd; żeby złapać moich prawników, zapłacić wszystkim bilet, pójść, usiąść i zapukać do drzwi. Przysięgam, że jest to warte absolutnie wszystkiego „- powiedziała. „I tak musi być, ponieważ jeśli nie, nic się nie dzieje. A nasz głos jest taki, że warto; nie tylko mój jako aktorki. „

mezcalent

 

Kate del Castillo w końcu powróci do Meksyku po narzuconym sobie wygnaniu z obawy przed represjami wymierzonymi jej przez rząd, który niedawno zakończył swoje funkcjonowanie. Wracając do kraju, aktorka jest bardzo szczęśliwa i podekscytowana.

„Zamierzam odwiedzić moich rodziców, będę przez tydzień. Jestem szczęśliwa, jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, naprawdę „- wyznała. „Czekałam, aż poprzedni prezydent [Enrique Peña Nieto] odejdzie z radą swoich sprzymierzeńców, ale nie potrzebuję żadnej zgody [aby powrócić do Meksyku]”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *