Televisa cenzuruje gejowski pocałunek w operze mydlanej dla młodzieży, ponieważ nie chce „martwić się” dziećmi

Już na etapie przedprodukcyjnym Televisa sprzedawała swoją nową telenowelę młodzieżową Like la leyenda , jako historię, która dotyczy wszystkich problemów dotykających dzisiejszych nastolatków, w tym oczywiście różnorodności seksualnej. Choć prawdą jest, że spełniło się to w praktyce, ponieważ telenowela ma inne postacie ze społeczności LGBT, fikcja wyprodukowana przez twórcę Rebelde , Pedro Damiána , nie umknęła cenzurze.

Meksykańska stacja telewizyjna cenzuruje niektóre sceny homoseksualne, uważając je za nieodpowiednie dla godzin emisji, w którym seria jest emitowana, 17:30.

W ubiegłym tygodniu, bez przechodzenia dalej, Televisa pokazała tylko początek prostego pocałunku w usta zanim one się zetknęły, pomiędzy dwoma młodymi bohaterkami .

Embedded video

L.I.K.E

@Like_laleyenda

 

Decyzja, by nie pokazywać tego rodzaju scen w całości, nie była dobra dla zwolenników telenoweli, którzy na portalach społecznościowych skarżyli się na cenzurę.

„Najważniejszym tematem dla Like jest integracja, to innowacyjny projekt na Televisa. Ale czy oni cenzurują złe słowa i pocałunki między parami tej samej płci? „Widz zgłosił na Twitterze.

„Rozumiem złe słowa, ale cenzurowanie pocałunku między dwiema dziewczynami? Tutaj wszystko jest w porządku, ponieważ ideą ” Like” była zawsze różnorodność, a pokazują coś wręcz przeciwnego „- wyraził zirytowany kolejny fan telenoweli.

Zawsze aktywny na portalach społecznościowych, producent fikcji, Pedro Damián, nie spieszył się długo, by stawić czoła skargom widzów.

„Problem polega na tym, że jesteśmy o 5:30 i jest wtedy wiele dzieci, nie chcę ich martwić, ale wszystko będzie w wersji cyfrowej. Dzięki za zrozumienie „, napisał na Twitterze, ten który również stworzył Rebelde .

Instagram Pedro Damián

 

Jego odpowiedź, jednak dalekie od przekonania opinii publicznej, nie spowodowała niczego poza rozpaleniem tematu.

„Niepokojące jest to, że dzieci dorastają ze złym nastawieniem i myślą, że pocałunek między osobami tej samej płci jest złym zjawiskiem i normalizuje to homofobię, to ich niepokoi” – odpowiedziała oburzona dziewczynka.

„Martwić się o co? Te kwestie powinny być rozpatrywane w normalny sposób, tak jak pokazywane sceny seksu. Nie martw się o nich, czy co? Nie ma logiki „- napisała inna osoba.

Kontrowersje, jak widzicie, są serwowane.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *