Proszą Univision o wycofanie serii Jesús , ponieważ „sprzeciwia się ona wierzeniom i prawdom wiary chrześcijańskiej”

Brazylijski serial Jezus pozycjonuje się od swojego debiutu jako  najbardziej oglądany obecnie. Historyczny dramat o życiu i naukach Jezusa z Nazaretu, jednak nie kryje kontrowersji -ponieważ doprowadził do odrzucenia wielu wierzeń społeczności chrześcijańskiej, która wierzy, że wiele twierdzeń w serii będzie wbrew wierzeniom i prawdom wiary chrześcijańskiej „.

Obecnie są dwa wnioski w toku, jeden na platformie Change.org a drugi w citizengo.org , które wzywają do bojkotu sieci i wycofania jej serii gdyż to „bluźnierstwo przeciwko naszej wierze”. Około 10 tysięcy osób podpisało już petycję.

Poprzedni list został wysłany do dyrektora ds. Programowania Univision i jest tylko próbką licznych skarg, które zostały złożone w ostatnich dniach na platformach cyfrowych.

„Nie dla Univision,  nie dla serii Jesus”, można przeczytać na przykład na Twitterze.

Nadprodukcja stworzona przez Record TV w Brazylii opowiada o życiu Jezusa, od relacji z jego naśladowcami i uczniami, od dnia jego narodzin,  do śmierci i zmartwychwstania.

Historia zaczyna się przed jego narodzinami. Po ogłoszeniu Maryi, że syn Boży jest w drodze, rodzi wybranego, a po stronie jej męża José stara się wychować syna z dobrymi zasadami i wartościami moralnymi. Proroctwo wybranego dotyczy króla Heroda, który poświęca się prześladowaniu rodziny, co zmusza Maryję i Józefa, aby Jezusa kształcić jako przeciętnego młodzieńca. Jednak przez lata Jezus rozumie swoją prawdziwą rolę w świecie i podróżuje do wiosek z dwunastoma apostołami i naucza o pokoju i równości.

Seria emitowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 20.00  na Univision.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *