Anitta

Larissa de Macedo Machado  znana jest pod pseudonimem  , to brazylijska , autorka tekstów, aktorka, tancerka i bizneswoman.

Zaczęła śpiewać w wieku 8 lat w chórze kościoła katolickiego w dzielnicy Honório Gurgel w Rio de Janeiro . W wieku 16 lat uczęszczała do szkoły technicznej i została wezwana do pracy w Vale . W 2010 roku, po zamieszczeniu filmu na  , Renato Azevedo, wówczas producent niezależnej wytwórni płytowej Furacão 2000, zadzwonił do niej, by podpisać umowę z wytwórnią. Ze względu na sukces piosenki „Meiga e Abusada” w 2012 roku podpisała kontrakt z Warner Music kolejnego roku.

zyskała sławę w 2013 r. Po wydaniu singla ” Show das Poderosas „, który osiągnął szczyt listy Airplay Hot 100 . Jej teledysk został obejrzany ponad 130 milionów razy na YouTube. W lipcu tego samego roku wydała swój debiutancki album studyjny, który otrzymał potrójny złoty album  oraz platynowy album ABPD.  Album został sprzedany w liczbie 170 000 egzemplarzy, a także wydany w Portugalii. Ritmo Perfeito (2014), jej drugi album studyjny, sprzedał się w 45 000 egzemplarzy po miesiącu od premiery. Tego samego dnia wydała swój pierwszy album live, Meu Lugar.  W listopadzie 2014 roku wystąpiła na Latin Grammy Award , stając się najmłodszym brazylijskim piosenkarzem , który wystąpił podczas rozdania nagród. W 2015 roku wydała swój trzeci album studyjny zatytułowany Bang , który otrzymał platynę i wyprodukował single ” Deixa Ele Sofrer „, ” Bang „, „Essa Mina é Louca” i „Cravo e Canela”.

W 2013 roku Anitta była piosenkarką, która większość pozostała na szczycie iTunes w Brazylii i została wybrana tak samo jako Artysta Roku. Została również wybrana przez Associação Paulista de Críticos de Arte (APCA) jako objawienie roku w muzyce w 2013 roku. Jest pięciokrotną laureatką najlepszego brazylijskiego artysty na MTV Europe Music Awards i została pierwszą brazylijską artystką, który otrzymała nagrodę Best Latin American Act. 

W 2017 roku została wybrana przez Billboard do 15 najbardziej wpływowych artystów na świecie w sieciach społecznościowych, wyprzedzając takich artystów jak Lady Gaga , Shakira i Rihanna .

W 2018 r. Anitta stała  się uczestniczką oryginalnego serialu dokumentacyjnegw  zatytułowanego Vai Anitta . 

Dyskografia

Albumy studyjne
  • Anitta (2013)
  • Ritmo Perfeito (2014)
  • Bang (2015)
Inne
  • Solo (2018)

Trasy muzyczne

  • Show das Poderosas Tour (2013–14)
  • Meu Lugar Tour (2014–16)
  • Bang Tour (2016–2018)
  • Downtown Tour (2018–present)
 
Filmografia
2014 Copa de Elite Helena Boccato
2014 Didi e o Segredo dos Anjos Deusa Soláris
2015 Breaking Through Ona sama
2017 Meus 15 Anos – O Filme Ona sama

Pełne imię i nazwisko: Larissa de Macedo Machado

Data urodzenia: 30 marzec 1993

Miejsce urodzenia: Rio De Janeiro

Gatunki: , Latin , electropop, reggaeton, carioca, dubstep

Instagram: https://www.instagram.com/anitta

Facebook: https://www.facebook.com/AnittaOficial/

Oficjalna strona: anittaoficial.com

Biografia 

Anitta urodziła się jako Larissa de Macedo Machado w Rio de Janeiro , jako najmłodsza córka Míriama Macedo i Mauro Machado;  jej brat Renan Machado jest jej producentem. Matka sama wychowała dwójkę dzieci. Jej ojciec jest pochodzenia afrykańsko-brazylijskiego , a jej matka jest Brazylijjką pochodzenia europejskiego.

Zaczęła karierę w wieku 8 lat śpiewając w chórze kościoła Santa Luzia w Rio de Janeiro dzięki interwencji jej dziadków ze strony matki.  W wieku 11 lat, z otrzymanym stypendium, zdecydowała się na lekcje angielskiego. Później otrzymała lekcje tańca dostarczone przez nauczyciela jej matki. W wieku 16 lat ukończyła kurs administracji w szkole technicznej w Rio de Janeiro. Rok później zdecydowała się na karierę artystyczną. W tym samym roku została laureatką nagrody „Revelation of Music”. 

Pseudonim artystyczny Anitty zainspirowany jest postacią Anity z serialu telewizyjnego Rede Globo Presença de Anita . Myślała, że postać jest „niesamowita”, ponieważ „[ona] może być seksowna, nie wyglądając na wulgarną, dziewczynę i kobietę w tym samym czasie”.

Kariera 

2012-13: Debiutancki album i pierwszy sukces

W 2011 roku Anitta została zaproszona przez producenta fun carioca Batutinha do wykonania niektórych testów po tym, jak zobaczył jeden z jej filmików. Po zatwierdzeniu podpisała kontrakt z Furacão 2000. W tym samym roku wydała swój pierwszy w stacjach radiowych w Rio de Janeiro, promocyjny singiel „Eu Vou Ficar”. Po poradzie jej producenta, postanowiła umieścić dodatkowe „t” w pseudonimie scenicznym. 

Na początku 2012 roku stworzyła choreografię „quadradinho”, która odniosła duży sukces wśród grup funkowych. W czerwcu 2012 r. Producentka Kamilla Fialho, po obejrzeniu występu Anitty na scenie, zaproponowała, że będzie jej menadżerem, płacąc grzywnę w wysokości 256,000 reali wymaganych do uwolnienia piosenkarki od kontraktu z Furacão 2000, później podpisując ją z firmą Kamilas K2L. 

W styczniu 2013 roku, dzięki sukcesowi utworu ” Meiga e Abusada ” w Rio de Janeiro, Anitta podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Group . „Meiga e Abusada” stała się jednym z najbardziej poszukiwanych utworów w brazylijskich stacjach radiowych na początku 2013 roku. Teledysk do utworu został nagrany w Las Vegas, a wyreżyserowany przez amerykańskiego reżysera Blake’a Farbera , który pracował z Beyoncé.

Jej debiutancki album został wydany w czerwcu 2013 roku. 

Teledysk do utworu ” Show das Poderosas ” spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów w maju 2013 roku, stając się najczęściej oglądanym teledyskiem na YouTube w Brazylii, przekraczającym 130 milionów odsłon. Pomagał też muzyce, która przez tygodnie utrzymywała się na szczycie najlepiej sprzedającej się na iTunes Brazylii , i sprawiła, że stała się trzecią najbardziej popularną piosenką w radiu w kraju w 2013 roku. Piosenka również była w pierwszej dziesiątce list przebojów w Hiszpanii , Portugalia i Argentyna. W tym czasie wartość piosenkarki została oszacowana na 150 000 reali na program, będąc jednym z najwyższych w Brazylii.

 

2014-15: Meu Lugar and Ritmo Perfeito 

Sprzedaż biletów na nagranie jej pierwszego albumu na żywo trafiła do sprzedaży w listopadzie 2013 r.  Wydarzenie miało miejsce w Rio de Janeiro na HSBC Arena w dniu 15 luty 2014 r. I wzięło w nim udział około 10 000 osób. Album był wcześniej zatytułowany Fantástico Mundo de Anitta ,, ale później został przemianowany na Meu Lugar z wydaniem utworu „Quem Sabe” na iTunes. Piosenka „Blá Blá Blá” została wydana jako główny singiel z albumu w dniu 23 marca 2014 r. To był sukces, osiągając numer dwa na liście Hot Air Airplay w Brazylii.Album został wydany 4 czerwca 2014 roku, zaledwie dzień po wydaniu jej drugiego studyjnego albumu, Ritmo Perfeito .

Sprawdź także  Pitbull daje nadzieję... nowy utwór

Drugim singlem z tego projektu była piosenka z raperem Projota zatytułowana „Cobertor”, która osiągnęła 43 pozycję na listach brazylijskich. Następujący singiel „Na Batida” został wydany w lipcu 2014 r. Jego teledysk osiągnął 1 milion odsłon w YouTube już po 24 godzinach.  Był to również sukces na listach przebojów, osiągając najwyższą notę na liście Hot Air Airplay.  Inne single wydane z albumu to „Ritmo Perfeito” i „No Meu Talento” z MC Guimê.  W kwietniu 2014 roku zadebiutowała jako Helena Boccato w komedii Copa de Elite . W sierpniu 2014 roku założyła własną firmę zarządzającą, Rodamoinho Produções Artísticas. W grudniu zagrała również jako bogini Solaris w telewizyjnym filmie Didi eo Segredo dos Anjos . 

2015-16: Bang i kolaboracje 

Jej trzeci album studyjny Bang został wydany w październiku 2015 roku. Został wybrany przez Billboard Brasil jako jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów roku.  Okładka albumu została podpisana przez Giovanniego Bianco, tego samego projektanta co amerykańskiej piosenkarki Madonny .  Bang zadebiutował na trzecim miejscu na liście albumów w Brazylii z 40 000 kopii sprzedanymi w pierwszym tygodniu.  Album sprzedał się w maju 2016 roku w nakładzie 300 000 egzemplarzy, wyprzedzając sprzedaż debiutanckiego albumu, który sprzedał się w 170 000 egzemplarzy.  Otrzymała również Platynę od Associação Brasileira de Produtores de Discos (ABPD).  Pierwszy singiel z albumu „Deixa Ele Sofrer „, który ukazał się 16 lipca 2015 r. i  dotarła na szczyt listy iTunes Brazil.  Piosenka sprawiła też, że Anitta była pierwszą brazylijską piosenkarką, która zajęła pierwsze miejsce w Spotify Brazil . 

Kolejny singiel, ” Bang „, również był sukcesem, pozostając na pierwszym miejscu w iTunes i Spotify, a jego teledysk stał się międzynarodowym hitem i otrzymał ponad 320 milionów wyświetleń w YouTube. Inne single wydane z albumu to „Essa Mina É Louca” i „Cravo e Canela”.  W październiku 2015 roku wygrała EMA Worldwide Act Latin America , będąc pierwszym artystą brazylijskim, który zdobył nagrodę. Współpraca z Jota Quest i Nile Rodgers , zatytułowana „Blecaute”, została wydana w listopadzie 2015 r. 

W 2016 roku Anitta zadebiutowała jako gospodyni telewizyjna w trzecim sezonie programu Multishow Música Boa Ao Vivo .  znalazł się również w remiksie utworu ” Ginza „,  J Balvina .  W sierpniu 2016 r. Wydała singiel ” Sim ou Não ” z udziałem kolumbijskiego piosenkarza Malume i wystąpiła podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2016 wraz ze śpiewakami Caetano Veloso i Gilberto Gil po paradzie delegacji. W następnym miesiącu podpisała kontrakt z agencją talentów William Morris Endeavour .  W listopadzie 2016 roku wygrała kategorię Najlepszy Artysta Brazylijski na MTV Europe Music Awards 2016 . 

2017-obecnie: Checkmate i międzynarodowy sukces 

W styczniu 2017 roku wokalistka pojawiła się w singlach takich jak „Loka”, duetu żeńskiego Simone i Simaria oraz ” Você Partiu Meu Coração ” Nego do Borela z udziałem Wesley Safadão .W maju 2017 r. ” Switch „, współpraca z australijską raperką Iggy Azalea , stała się jej pierwszym singlem w języku angielskim, który został wydany.

W tym samym miesiącu wydała singiel w języku portugalskim i hiszpańskim pod tytułem ” Paradinha „.  W czerwcu tego samego roku amerykańska grupa Major Lazer wydała ” Sua Cara ” wraz z nią i piosenkarką drag queen Pabllo Vittar . Piosenka jest częścią czwartej EP-ki zespołu, Know No Better . 

Po tym piosenka stała się międzynarodowym hitem, pojawiając się jako sto najczęściej granych w Global Spotify  i spędziła ponad pięć tygodni na liście Dance / Electronic Songs na liście Billboard, co czyni ją jedyną portugalskojęzyczną piosenką w Stanach Zjednoczonych.  Teledysk był także hitem, który  najszybciej osiągnął 1 milion wyświetleń – 5 godzin i 38 minut po premierze – na YouTube, pokonują 18-godzinny ” Drag Me Down ” z albumu One Direction . 

3 września Anitta wydała swój pierwszy anglojęzyczny singiel ” Will I See You „, współpracujący z nagradzanym producentem Grammy i twórcą piosenek Poo Bear .  Była to pierwsza piosenka z projektu piosenkarki, zatytułowana ” CheckMate” , w której wydawała miesięcznie nową piosenkę. 13 października, we współpracy ze szwedzkim DJ Alesso , Anitta wydała drugą piosenkę z CheckMate zatytułowaną ” Is That For Me „.  W dniu 19 listopada piosenkarka wypuściła, w swojej drugiej współpracy z  , kolejny z projektu CheckMate ” Downtown” Kompozycja stała się międzynarodowym sukcesem, wpisując się w” Top 50 Global „, listę 50 najczęściej wykonywanych piosenek na świecie, dzięki czemu Anitta stała się pierwszym Brazylijczykiem, który pojawił się w rankingu.  W dniu 18 grudnia 2017 r. Anitta wydała nowy singiel „Vai Malandra” z udziałem MC Zaaca, Maejora, Tropkillaza i DJ Yuri Martinsa, był to czwarty i ostatni utwór z projektu CheckMate . 

W grudniu 2017 r. Potwierdzono, że Anitta występuje w  in Rio , zarówno w edycji 2018 w Lizbonie, jak i w następnym roku w Rio de Janeiro . Koncertowa część in Rio Lisbon 24 czerwca 2018 r. była jej największym koncertem poza Brazylią, gdzie zagrała dla tłumu 80 000 uczestników.

W lipcu 2018 r. Netflix ogłosił, że Anitta będzie tematem wyprodukowanego przez Shots Studios serialu dokumentalnego zatytułowanego Vai Anitta , który został wyemitowany 16 listopada 2018 r. 

W październiku 2018 roku zadebiutowała jako jeden z trenerów w La Voz … México . Wydała także hiszpański singiel „Medicina”.

Sprawdź także  Sebastián Yatra

Artyzm 

Anitta cytuje jako jej największy wpływ na muzykę mieli Beyoncé , Mariah Carey i Rihanna .

W 2013 roku wokalistka ujawniła, że marzy o robieniu duetów z Carey i Ivete Sangalo , a po drugie podkreśliła: „Jeśli przyjmą zaproszenie od nich, myślę, że umrę  dobrze w momencie duetu z tak wielu emocji”. 

Podczas pierwszego albumu Anitta została porównana do wokalistki Beyoncé, mówiąc, że była jednym z jej wpływów, chociaż była ona od niedawna była zaznajomiona z jej twórczością. 

Innym wpływem była również Sandy , z którą Anitta śpiewała 27 lipca 2013 r., Podczas Altas Horas , programu telewizyjnego, grającego utwory „As Quatro Estações” i „Desperdiçou”. W programie Anitta skomentowała: „Mogę zaśpiewać wszystkie jej utwory,  ponieważ zawsze zabierałam płyty wypożyczone od moich przyjaciół, aby słuchać”. 

Podczas produkcji swojego drugiego albumu, Anitta cytowała Katy Perry jako wpływ na nowe utwory.  Inne odnośników cytowanych przez piosenkarza obejmują również Pussycat Dolls i jako takie śpiewaków Madonny ,  Britney Spears , Kate Nash i Colbie Caillat . 

Wśród brazylijskich artystów pop była pod wpływem dziewczyn z grupy Rouge . Podczas wywiadu dla G1, Anitta wspomniała śpiewaków MPB Gal Costa i Caetano Veloso.

Styl muzyczny i głos 

Muzyką Anitty jest ogólnie pop ,  ale zawiera również R & B ,  dance-pop , electropop , elektronicznej muzyki tanecznej , reggae , reggaeton , Rio  ,  samba-reggae , latin pop ,  i bossa nova .

Anitta ma lekki głos sopranowy , którego wokalne rozszerzenie obejmuje 2 oktawy, z homogenicznym wokalem. Strona sławna Vocal Pop wyszczególniła, że jej głos wydaje się być 15-letnią dziewczynką,  ona ma „bardzo ostry i lekki głos”. Anderson Antunes wskazano, że piosenkarka wykorzystuje R & B w jej piosenkach, które są również wykorzystywane przez Rihannę i Kesha , a ona może być następną «globalną superstar», jak Shakira.

W recenzji albumu ” Anitta” Braulio Lorentz z G1 określiła jej głos jako „podkręcony” i słodki, a jej utwory mają „teksty o kobiecej sile, uwodzicielskiej sile i innych predyktorach tego, kto twierdzi, że” mają moc „. 

Postać

Wkrótce po osiągnięciu gwiazdorstwa Anitta została przez media określona jako symbol seksu .  W 2015 roku została uznana za najseksowniejszą kobietę przez magazyn VIP . Pisząc do Folha de S. Paulo , Gustavo Fioratti powiedział, że „seksowna, wulgarna osobowość” piosenkarki jest bardziej imponująca w jej teledyskach niż w jej występach na żywo.  Daily Mail nazwał ją „bomba”. Uważa, że pracując „z zmysłowością”, jej postać nie jest traktowana poważnie przez część krytyków i publiczność. Piosenkarka wyraził swoją frustrację, mówiąc: „[…] ludzie myślą, że nie masz talentu, nie ma inteligencji, mogę być inteligentna i mieć wolę zmysłów”.

W 2014 r. Anitta została oskarżona o przyjęcie ” mowy antyfeministycznej ” podczas udziału w programie Altas Horas w sieci Globo.  Następnie zaczęła przyjmować stanowisko bardziej zgodne z ideałami feminizmu, a także zaczęła uważać się za feministkę. Kiedy została wybrana „Kobietą Roku” przez brazylijską edycję magazynu GQ w 2017 r., Zrobiła „feministyczną mowę”  i powiedziała:

„Będę dalej walczył moją muzyką, rozmawiając o płytkich rzeczach, tańcząc, nosząc krótkie ubrania, mówiąc co mówię i co robię … aby ludzie zrozumieli, że to nie jest krótki strój, to fakt, że się całujesz ilu ludzi chcesz pocałować pewnej nocy, którzy powiedzą ci, czy jesteś mądry, czy jesteś zdolny, czy masz talent, czy możesz śpiewać, robić, czy nie. „

Piosenkarka została uznana przez magazyn Vogue jako jeden ze 100 najbardziej wpływowych i kreatywnych ludzi na świecie. Anitta została wybrana do rankingu ze względu na jej „pozytywne zaangażowanie wokół ciała zilustrowane przez afirmatywny wybór wyświetlania jej niezgłębionego obrazu w teledysku ” Vai Malandra „.  Dom Phillips z The Guardian , powiedział, że wideo „Vai Malandra” „wywołała debatę okrutności w Brazylii, wystawiając w kraju linie społecznych awarii, zajmujących się problematyką nierówności, rasizmu , seksistowskich nadużyć i przywłaszczania kulturowego ”. Wokalistka została oskarżona o „kulturalne przywłaszczenie” przez czarnych aktywistów, za noszenie owłosionej skóry w filmie, „Anitta używa czarnego, gdy jej pasuje” – napisała Stephanie Ribeiro w kolumnie dla Marie Claire . Piosenkarka twierdziła, że jej rodzina ojca jest czarna. 

Anitta jest jedną z najbardziej wpływowych celebrytek w sieciach społecznościowych. W czerwcu 2017 r.  W marcu 2018 roku wygrała nagrodę iHeart Music Awards w kategorii Social Star .

Anitta na początku swojej kariery nosiła bardziej kolorowe sukienki z nadrukiem, z przyciętymi kombinacjami, krótkimi dżinsami i plaidowymi bluzkami i czapkami. Po wydaniu albumu Bang (2015) styl wokalisty zaczął nawiązywać do pop-artu . Już oświadczyła, że lubi nosić ubrania od marek Moschino i Givenchy . W wywiadzie dla EGO.com powiedziała: „Stylowa postawa ma niezwykłe poczucie bycia autentycznym, a styl ma dać dobry nastrój”. 

W 2014 roku piosenkarka twierdziła, że poddała się sześciu operacjom plastycznym, uzasadnionym niezadowoleniem z wyglądu: „Widziałem siebie trochę inaczej, zawsze miałem też zły nos, oddycham całym lokalnym powietrzem”. Do 2016 r. Anitta wykonała już dwie operacje piersi, dwie plastyki nosa, liposukcję, powiększenie kości policzkowych. Anitta rozważa dalsze procedury w przyszłości. W 2016 roku liczba ta wzrosła do ośmiu interwencji chirurgicznych, z których ostatnia to wypełnienie warg.

Życie osobiste 

Anitta umawiała się z Mr Thugiem , jednym z członków Bonde da Stronda , od początku 2011 r. do końca 2012 r. Piosenkarka miał również związek z aktorem i modelem Pablo Morais.  17 listopada 2017 r. wyszła za mąż za biznesmena Thiago Magalhãesa, z którym nawiązała kontakt od maja tego samego roku. Para oficjalnie weszła w separację.

Filantropia 

W 2014 r. Przekazała darowizny na schronienie dla bezdomnych po burzy, która uderzyła w miasto Vila Velha, a także wystąpiła w publicznej szkole dla osób z zespołem Downa w Curitibia.

W 2016 r. Przekazała darowizny ludziom mieszkającym w faveli Cidade de Deus w jej rodzinnym mieście Rio de Janeiro.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź