Piosenkarz Farruko zostaje aresztowany w USA

Portorykańczyk został oskarżony o ukrywanie w swoim bagażu prawie 52 000 dolarów

Portorykański piosenkarz Farruko został oskarżony w środę o ukrywanie prawie 52 000 dolarów w bagażu i podeszwach butów , kilka dni po tym, jak przyjechał do Stanów Zjednoczonych helikopterem z podróży na Dominikanę.

Prokuratorzy federalni powiedzieli, że piosenkarz, którego prawdziwe nazwisko to Carlos Efren Reyes, został aresztowany za zarzuty, że nie zadeklarował transportu ponad 10 000 USD w gotówce  do Stanów Zjednoczonych.

Farruko został początkowo zatrzymany na lotnisku Isla Grande w poniedziałek, kiedy agenci, którzy przeszukali jego walizki, znaleźli pieniądze po tym, jak artysta powiedział, że nie wziął więcej niż 10 000 $ – powiedziała prokurator federalny Rosa Emilia Rodriguez.

Sędzia wydała nakaz aresztowania we wtorek, a piosenkarz został aresztowany tej nocy w domu jego rodziców w mieście Bayamón, w północnym Puerto Rico, powiedział Ivan Ortiz, rzecznik prasowy Urzędu Imigracyjnego i Celnego. ze Stanów Zjednoczonych (ICE) do The Associated Press.

Farruko pozostaje w areszcie bez kaucji; ma pojawić się w sądzie w środę po południu. Jeśli zostanie uznany za winnego, może otrzymać karę w wysokości do 250 000 USD i / lub do pięciu lat więzienia.

Wiadomości wysłane do Carbon Fibre Music, firmy rozrywkowej reprezentującej artystę, nie zostały odebrane. Agent Farruko również nie odpowiedział na e-mail w poszukiwaniu informacji.

Farruko jest znanym wokalistą reggaeton, który w 2012 roku był nominowany do Latin Grammy za najlepszy miejski album muzyczny. Zaplanował międzynarodową trasę koncertową, która rozpocznie się 19 kwietnia w Mexico City, a zakończy 30 czerwca w Los Angeles.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *