Film „Todos lo saben” otworzy Festiwal w Cannes

Film wyreżyserowany przez Asghara Farhadiego, w którym występują Javier Bardem, Penelope Cruz i Ricardo Darín

Najnowszy film irańskiego Asghar Farhadi „Todos lo saben ” nakręcony w całości w języku hiszpańskim i z udziałem aktorów hiszpańskich: Javiera Bardem i Penelope Cruz oraz argetyńskiego Ricardo Darin, otworzy tegoroczny Festiwal w Cannes w dniu 8 maja.

Organizatorzy potwierdzili to w oświadczeniu, w którym podkreślono, że po raz pierwszy od 2004 roku pierwszy zaprezentowany film nie został nakręcony w języku francuskim czy angielskim. Poprzednim precedensem był „La mala educación” autorstwa Pedro Almodóvara, również w języku hiszpańskim.

W tym dramacie psychologicznym nakręconym w Hiszpanii Farhadi  dyrektorem ds. zdjęć był José Luisa Alcaine’a, współpracownik Almodóvara, Carlosa Saura i Bigasa Luny; za kostiumy odpowiadała Soni Grande, która współpracowała z Woodym Allenem lub Alejandro Amenábarem; a za montaż odpowiadał irańczyk, Hayedeha Safiyariego, który brał udział w czterech jego filmach fabularnych.

Irański reżyser przedstawił dwa filmy na poprzednich edycjach Festiwalu w Cannes : w 2013 roku „Le Passe”, w którym Bérénice Bejo została nagrodzona; oraz w 2016 r. „Le Client”, który pozwolił Shahabowi Hosseiniemu zdobyć nagrodę za najlepszą rolę męską.

Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach od 8 do 19 maja.

Udostępnij