Penelope Cruz otrzymuje el César de Honor francuskiego kina

Nagrodę odebrała z rąk Pedro Almodóvar

Z rąk  Pedro Almodóvara , hiszpańska artystka, Penelope Cruz otrzymała Honorowego Cezara francuskiego kina jako hołd jej karierze. Była wyraźnie wzruszona, za nagrodę, którą chciała dedykować swojej rodzinie, a zwłaszcza jej obecnej na gali w Paryżu matce.

Artystka z Madrytu w wieku 43 lat powiedziała, że ​​nie zadaje sobie pytania, dlaczego nagroda była tak wczesna i po prostu „cieszy się” nią.

„Nawet w najśmielszych snach nie wyobrażałam sobie przebywania w Paryżu z Cezarem” – powiedział abohaterka „Volver”.

 

Po ceremonii, najbardziej międzynarodowa Hiszpańska aktorka, której towarzyszył podczas uroczystości jej partner, hiszpański aktor Javier Bardem , podeszli do prasy.

„Wszystkie filmy nauczyły mnie czegoś i nie mierzyłam ich poprzez sukces kasowy lub krytykę, ale  sytuacje, pamiętam wiele z pierwszych filmów  'Jamón Jamón' (Szynka szynka), 'Belle Epoque' z Fernando Trueba, czy Pedro (Almodóvar) „, przywołał  który nosiła Cezara w swoich ramionach.

AFP / P. López

 

„Pedro przyszedł, by być ze mną, bardzo mnie poruszył, była to mniej więcej niespodzianką”, powiedziała aktorka, która odebrała nagrodę we łzach.

Była bardzo „szczęśliwa” z pracy w Hiszpanii, którą „kocha”, a do tego w innych krajach, w różnych językach, jak we Francji, Włoszech czy w Stanach Zjednoczonych

Przed ceremonią wręczenia nagród, Almodóvar, potwierdził, że ​​Penelope Cruz jest jedną z tych „kobiet śródziemnomorskich” jak Sophia Loren, Jeanne Moreau, Juliette Binoche i Marion Cotillard, które uwalniają magnetyzm i autentyczność.

„Jest prawdą. że przekroczyły granice i w Hollywood odniosły sukces. Ale nigdy nie zapomniały o Europie, to ich kultura, ich rodowód,” powiedział.

Penelope Cruz nagrodziła Almodóvara podczas ceremonii wręczenia nagród: „Wiesz, że jesteś powodem, dla którego zdecydowałam się robić filmy, twój talent, twoją inspirację, rozświetliły płomień i dały mi odwagę pójść. za hołd oddany kobietom. „

Aktorka z Madrytu (Alcobendas, 1974) zaprezentowała się na czerwonym  dywanie i  w audytorium Pleyela w fioletowo-niebieskiej sukience z odkrytymi ramionami.

EFE / E. Laurent

 

Pochwaliła także Penelope francuska legenda kina, Juliette Binoche, która uważa hiszpańską  za „wspaniałą aktorkę”, którą kocha się we Francji i na całym świecie.

Organizatorzy nagród Césara we francuskim kinie poprosili uczestników o założenie białej wstążki, aby dołączyć do obecnego protestu przeciwko molestowaniu seksualnemu w branży rozrywkowej, a hiszpańska aktorka nie był wyjątkiem.

 

www.informador.mx

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *