Barbie prezentuje lalkę Fridy Kahlo

Lalka jest częścią kolekcji kobiet, które inspirują

 

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet, Barbie rozpoczęła prezentację meksykańskiej malarki Fridy Kahlo i golfistki Lorena Ochoa , dodając je do profili innych kobiet naukowców, artystów i sportowców, naukowców , które są znane na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom

 

 

Za pośrednictwem swojego konta Twitter, firma Mattel pokazała film, w którym stara się uczcić kobiety oraz pokazać  „żeńskie modele w celu zainspirowania więcej dziewczyn”.

„Na cześć #InternationalWomensDay, staramy się zaprezentować przeszłe i obecne kobiece wzorcey, starając się inspirować kolejne dziewczęta. Dołącz do rozmowy, dzieląc się wzorcami do ról za pomocą #MoreRoleModels „

 

In honor of , we are committed to shining a light on empowering female role models past and present in an effort to inspire more girls.

Join the conversation by sharing your role models using .

 
 

W wideo można zobaczyć Gabby Douglas , gimnastyczkę, Patty Jeankins , reżyserkę, Amelie Earhart , pilota, Katherine Johnson , matematyczkę i specjalistkę od nauk ścisłych w NASA, Nicole Adams , mistrzynię boksu, a także malarkę Fride Kahlo .

 

Lalki Fridy i Ochoa są jedynymi profilami kobiet z Ameryki Łacińskiej, które są częścią kampanii kobiet, które inspirują Mattela.

Oczekuje się, że  20 kwietnia będą już dostępne na półkach sklepowych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *