Televisa inspiruje się Telemundo i tworzy „nowy” gatunek: superdrama

Zmiany, które doświadczają przemysł telewizyjny w ostatnich latach doprowadził Televisę do stworzenia nowego gatunku w swojej linii produkcji: superdrama, podobnie jak udany nadzbiór Telemundo, teraz  będą pracować nad seriami. Mówiąc inaczej:”premiera tego gatunku, super dramat. odcinki to historie, które są pokazywane od poniedziałku do piątku, ale o kilku różnych cech , „powiedziała Rosy Ocampo , wiceprezes Televisy w niedawnym wywiadzie podczas pokazów Televisy. Ale na czym polega ten nowy gatunek i jak podobne jest do tego, co stworzyło Telemundo  kilka lat temu z premierą w 2013 roku odnoszącego sukcesy serialu El señor de los cielos ?

Krótsze historie
„Zanim nasze historie mogą mieć 300/350 godzin, mogą być to historie z 60/70 epizodami”.

Kilka sezonów
„Są to opowieści, które można w różnych porach roku: sezon 1, 2, 3”.

Potężne historie miłosne
„Televisa zawsze łączy się z tymi wspaniałymi historiami, które wiążą  melodramat,  uczucia, emocje, poruszające ludzką naturę”.

Różni protagoniści 
„Teraz są potężne kobiety, właścicielki swojego przeznaczenia, dla których oczywiście miłość jest ważna, ale mają też inne cele, takie jak kobiety w dzisiejszych czasach”.

Jakość filmu
„Uwzględniamy techniki filmowania. Od czasu do czasu nasze zespoły telewizyjne były uczone przez ludzi takich jak operatorzy filmowi, którzy są zwykle wykorzystywani w filmach i teraz zapraszamy ich do udziału w naszych zespołach, aby mogli stworzyć bardziej naturalne iluminacje, tak aby nawet oznaczyć kinematograficzną narrację to ma więcej wspólnego z tym, co widzi się w serialach lub w filmie. „

Pierwszą produkcją ujętą w tym nowym gatunku jest Por amar sin ley , nowa telenowela Televisy z udziałem Any Brendy , Davida Zepedy i Juliána Gila , a którego premiera odbędzie się 5 marca.

Ale tak naprawdę pierwszym superdramem wielkimi literami będzie Comandante bonita, oryginalna opowieść, która zostanie osadzona w świecie grup samoobrony.

„Jest kobietą, samotną matką, mieszkającą w Stanach Zjednoczonych, deportowaną za wszystkie problemy migracyjne i przybywa do Michoacán. W Michoacán z dwójką małych dzieci i odkrywa, że ​​jej rodzina jest kompletnie załamana. Porwany brat, drugi brat zostaje zabity i w chwili, gdy próbuje uzyskać odpowiedź lub wsparcie od władz, widzi, że nie ma na co liczyć i nagle zostaje zmuszona do obrony swojej rodziny,  „, Ocampo opowiedziała o fabule super-dramatu.

Pojawienie się tego nowego gatunku nie oznacza końca telenowel, ponieważ Televisa będzie nadal produkować tradycyjne melodramaty, a także historie i komedie dla nastolatków.

To było w 2011 roku z premierą La reina del sur, kiedy Telemundo zaczęło nadawać swoje produkcje z cechami, które przypominały bardziej serial telewizyjny niż telenowelę.

„W tym czasie właśnie widziałem serial ’24; i zdumiewało mnie, że nie mogę przestać oglądać jednego rozdziału po drugim. Dlatego postawiłem sobie za wyzwanie napisania serii po hiszpańsku, gdzie publiczność poczuje, że ​​widzą 63 odcinki w niekończących się sesjach, nigdy się nie męczyli „ – powiedział twórcom tej udanej historii Roberto Stopello kilka miesięcy temu People en Español .

Jednak dopiero w 2013 r. Wraz z nadejściem El señor de los cielos nowy gatunek wszedł w 100%.

Reszta to historia.

Udostępnij
Sprawdź także  Będa to nowe Mia, Roberta i Lupita w remaku „Rebelde”

Zostaw odpowiedź