Eiza González i Eugenio Derbez będą prezenterami podczas ceremonii wręczenia Oscarów

Meksykanie będą dzielić scenę z m.in. Jane Fondą, Lupitą Nyong’o, Nicole Kidman i Matthew McConaughey.

90 Gala Oscarów w  Hollywood ma kształtować się przez pięć dni, więc zapowiada kolejne osoby odpowiedzialne za wręczanie nagród, takich jak Jane Fonda, Lupita Nyong’o, Nicole Kidman, Matthew McConaughey, Rita Moreno lub meksykańczycy: Eugenio Derbez i Eiza González.

Będą oni również na scenie w Dolby Theatre w Los Angeles (UE) z EmilyBlunt, Sandra Bullock , Dave Chappelle , Ansel Elgort , Jodie Foster , AshleyJudd , Helen Mirren i Christopher Walken , ogłoszono przez Akademię Hollywood w oświadczeniu.

„Podmioty te odegrały jedne z najbardziej heroicznych, inspirujących i nieusuwalnych elementów zaprezentowanych na ekranie”, powiedział producenci show, Michael De Luca i Jennifer Todd.

Czyniąc to, „nie tylko bawili świat, ale też oświecili ludzkie doświadczenia”.

Te nowe nazwiska dołączyły do wcześniej ogłoszonych:  Gal Gadot, Mark Hamill, Armie Hammer, Óscar Isaac, Lin-Manuel Miranda, Gina Rodríguez, Eva Marie Saint, Viola Davis, Margot Robbie, Emma Stone lub chilijska aktorka Daniela Vega , gwiazda nominowanego do Oscara chilijskiego filmu „Una mujer fantástica„.

Gala będzie miała meksykański akcent jak Gael García Bernal i Natalii Lafourcade interpretując „Remember Me” z filmu animowanego „Coco”, nominowaną za najlepszą piosenkę w tej 90. edycji Oscarów.

W 90. edycji najważniejszych nagród filmowych wystąpi komik Jimmy Kimmel jako mistrz ceremonii.

 

Meksykańska aktorka, która zrealizowała już kilka projektów w Stanach Zjednoczonych, udostępniła na swoim koncie na Instagramie zdjęcie z wiadomością o radości, którą czuła, gdy usłyszała o tym, i podziękowała Akademii i Bogu za „ten dar”.

„Dziewczyna, która dorastała w Meksyku, całe życie marzyła o tej chwili, nigdy nie myśląc, że się spełni. Zawsze walczyła o swoje marzenia i wierzyła w siebie. Nawet jeśli  nie jest nagradzane. Oczywiście płakałam. Dzięki @theacademy Dzięki Boże, za ten dar. „

Udostępnij