10 hiszpańskich serii, które są remakiem międzynarodowych seriali

Niektóre z najbardziej udanych serii w tym iberyjskim kraju są naprawdę zagranicznym produktem z liftingiem.

Od lat hiszpańskie produkcje poprawiły swoją jakość, a zagraniczne kraje kupują serie i formaty z tego kraju, takie jak „El Internado”, która została przerobiona we Francji; ” Los misterios de Laura„, które miały swoją wersję w Stanach Zjednoczonych; lub ” Aída „, którą można było zobaczyć w różnych krajach Europy i Ameryki Łacińskiej.

 Ale w remake’ach Hiszpania ma również doświadczenie . W  telewizyjnej historii można znaleźć serie z sąsiednich krajów, takich jak Francja, latynoamerykańskie telenowele czy nawet amerykańskie klasyki telewizyjne. Niektóre remake’y okazały się wielkim sukcesem, podczas gdy inne zostały bardzo szybko zapomniane, nie mogąc sprostać ich oryginalności . 

1. „Sin tetas no hay paraíso”

Kolumbijska i hiszpańska wersja "Sin tetas no hay paraíso"

 

Wielkim sukcesem Telecinco okazało się ” Sin tetas no hay paraiso „. Jest to remake kolumbijskiej telenoweli o tej samej nazwie , która z kolei opiera się na książce Gustavo Bolívara. Serial, który zajmował się sprawami związanymi z handlem narkotykami i prostytucją, miał wielu widzów w oryginalnej stacji Caracol Televisión i ta popularność została utrzymana dzięki hiszpańskiemu remake’owi.

Dramat miał swoją premierę w Hiszpanii w 2008 roku, dwa lata po premierze w Kolumbii. Był emitowany przez trzy sezony i chociaż Telecinco ogłosił czwarty, nigdy nie wyemitował. Pomimo krótkiego czasu na antenie „Sin tetas” odcisnął piętno na telewizji i popkulturze widzów.

 

2. La chica de ayer

"Życie na Marsie" i "Dziewczyna wczoraj"

 

Ta policyjna seria wyprodukowana przez Idę y Vueltę dla Antena 3 była remakiem brytyjskiej serii ” Life on Mars „ (Życie na marsie). Chociaż oryginalna seria wygrała kilka nagród, hiszpański remake nie był tak udany. Niska ocena i wysokie koszty produkcji zmusiły sieć do anulowania jej po pierwszym sezonie.

Na szczęście, Antena 3 wykonała zamknięte zakończenie w przypadku, gdyby taka sytuacja  miała miejsce , aby móc zakończyć opowieść w sposób zadowalający. Fabuła serii rozpoczęła się w obu przypadkach wypadkiem samochodowym inspektora policji, który obudził się około 30 lat wcześniej . „Życie na Marsie” zostało wyemitowane w 2006 roku, a „ La chica de ayerj „ ukazała się w 2009 roku.

 

3. Camera café

Francuska i hiszpańska wersja "Kawiarenki z kamerą"

 

„Camera café” to nie tylko serial, który był remakiem, ale nową koncepcja telewizyjnej komedii, której wcześniej nie widziano . Format działał na niewielkim scenariuszu, akcja miała miejsce w biurze i została nagrana z rzekomej ukrytej kamery, która była w ekspresie do kawy.

Ta koncepcja była tak udana, że ​​została odtworzona w ponad dwudziestu krajach (również w Polsce). W Hiszpanii Camera café zaczęła nadawać Telemadrid i Canal 9, ale wkrótce została anulowana ze względu na niską widownię. Właśnie w Telecinco mu się powidło. Był emitowany przez cztery lata i był w stanie nadawać ponad 500 odcinków z sequelem mającym miejsce w szpitalu ” Fibrilando „. W 2011 roku Telecinco ogłosił piąty sezon, tym razem bez reżysera Luisa Guridiego, ale nigdy nie wyszedł na jaw i nie wiadomo, czy został nagrany.

 

4. Yo soy Bea

"Jestem Betty, brzydka" i "Jestem Bea"

 

Sprawdź także  Aktorzy, którzy weszli w skórę legendarnego piosenkarza / piosenkarki

Po uznaniu za najbardziej udaną telenowelę wszechczasów , oczekiwano, że Hiszpania będzie miała swoją wersją ” Betty,la fea „. Oryginał był emitowany w Kolumbii, w sieci telewizyjnej RCN, od 1999 do 2001 roku i opowiadał historię Betty, brzydkiej, ale inteligentnej sekretarki, która cierpi z powodu pogardy innych, dodatkowo jest zakochana w swoim szefie.

Hiszpański remake, który otrzymał nazwę ” Yo soy Bea „, przeszedł wiele zmian i modyfikacji postaci oraz fabuły, aby dostosować się do hiszpańskiej publiczności. W ten sposób możliwe było stworzenie praktycznie nowej historii, która miała na celu wsparcie dwóch głównych bohaterów i idei, że piękno naprawdę jest w środku. „Yo soy Bea” był emitowany przez trzy lata i odniósł wielki sukces w Hiszpanii. U nas również nakręcono wersję TVN pt. ’BrzydUla„.

 

5 Doctor Mateo

"Doc Martin" i "Doctor Mateo"

 

” Doctor Mateo ” to serial, który emitowany na Antena 3 przez trzy lata i miał pięć sezonów ze względnym sukcesem, szczególnie pierwsze dwa sezony . Mniej znana w Hiszpanii jest oryginalna wersja, na której jest silnie oparta, „Doc Martin„. 

Postać dr Martin, który opiera się na dr Mateo, pochodzi z kolei z brytyjskiego filmu o nazwie „El jardín de la alegría , w którym pojawia się osobliwy i surowy lekarz. 

 

6. Las chicas de oro

Amerykańska i hiszpańska wersja "Las chicas de oro"

 

W latach 1985-1992 nadawano w NBC jeden z najbardziej znanych amerykańskich seriali telewizyjnych ” Golden girls „ . Ten sitcom miał cztery  bohaterki, które dzieliły dom na Florydzie, Betty White , Rue McClanahan , Bea Arthur i Estelle Getty . Rozwiedzione lub owdowiałe, oprócz wielu innych nieszczęść dzieliły się również nieszczęśliwymi doświadczeniami i brakiem nmiłości .

W Hiszpanii, La 1 próbowała zrobić coś podobnego z „ Las chicas de oro ” w 2010 roku, przyciągając starszą publiczność , a główne role grały: Concha Velasco , Alicia Hermida , Lola Herrera i Carmen Maura . Fabuła, problemy, a nawet imiona bohaterek pozostały wierne oryginałowi . Mimo to nie udało im się zgromadzić niezbędnej ilości widzów, aby mogli pozostać na antenie przez więcej niż jeden sezon i został on anulowany.

 

7 . Cheers

Amerykańska i hiszpańska wersja "Wiwatów"

 

Kolejną serią, która stała się klasykiem amerykańskiej telewizji jest ” Cheers„. Oryginalna komedia była emitowana w telewizji NBC od 1982 do 1993 roku, w ciągu 11 sezonów. Serial rozgrywa się w bostońskim barze Cheers , gdzie grupa częstych klientów spotyka się, by napić się, zrelaksować i spotkać. Jego pierwszy sezon był bardzo luźny i miał zostać anulowany, ale wkrótce stał się jedną z najpopularniejszych serii w tamtych czasach.

W przeciwieństwie do tego, hiszpański remake, wydany w 2011 roku pod tym samym tytułem, „ Cheers” był porażką Telecinco pomimo nazwisk, jak Antonio Resines , Alberto San Juan , Alexandra Jiménez i Pepón Nieto . Minął zaledwie miesiąc, kiedy Telecinco ogłosiło, że nagrywanie się kończy, a emisja programu została anulowana. Próbowali zmodyfikować odcinki, które napisali, aby zakończyć serię, ale w końcu została całkowicie anulowana. W 2012 r. wyemitowano odcinki, które zostały już nagrane, a pokazano je po raz pierwszy .

 

8. El don de Alba

"Między duchami" a "Darem Alby"

 

Sprawdź także  'El internado: Las Cumbres' nowe, oficjalne zdjęcia

Wyprodukowany przez Disney’a, ” El don de Alba ” został wyemitowany na Telecinco w 2013 roku, z udziałem Patricii Monteroi Martina Rivasa . Seria był remake’iem amerykańskiej serii„ Ghost Whisperer ”, w którym Jennifer Love Hewitt była w stanie widzieć duchy i pomagać im w rozwiązywaniu problemów. Chociaż oryginalna seria miała sporą popularność, z jej pięcioma sezonami, remake był emitowany tylko przez trzy miesiące .

Remake rozpoczął nagrywanie w 2012 roku, a mimo to został opublikowany dość szybko.  El don del Alba” był w Telecinco przez rok , bez pozyskania nowych widzów. Te niskie wskaźniki zmusiły do  anulowania możliwości stworzenia  drugiego sezonu.

 

9. El hombre de tu vida

Argentyńska i hiszpańska wersja "Człowieka twojego życia"

 

Oryginalna komedia Argentyńska odeszła od formatu telenoweli , wydawała odcinek raz w tygodniu, który miał własną fabuły. „El hombre de tu vida ” opowiadał historię człowieka, który pracował dla firmy, szukająca partnerów dla klientów . Przy dobrej widowni i przyjęciu, stacja przygotowała się do drugiego sezonu, a HBO nabyła prawa do nadawania jej w Ameryce Łacińskiej.

Niestety, hiszpański remake miał zupełnie inny odbiór . Wyprodukowany przez Televisión Española dla La 1, z udziałem José Moty w roli mężczyzny, który stał się ideałem wszystkich kobiet, szukających partnera. Seria miała swoją premierę w maju 2016 r. I zakończyła swój pierwszy i jedyny sezon w czerwcu, bez żadnych wybitnych danych o odbiorcach i prawie nie pozostawiając żadnych śladów.

 

10 Web Therapy

Amerykańska i hiszpańska wersja "Web Therapy"

 

dziedzinie nowych formatów hiszpański kraj również odważył się na remake. „ Web Therapy ” to początkowo serial internetowy emitowany w Internecie w Stanach Zjednoczonych, zaimprowizowany i z udziałem Lisy Kudrow , która później stała się serią stacji Showtime. W nim Lisa gra terapeutkę, która wykonuje sesje przez wideokonferencje . Komedia, w której egocentryzm terapeuty przeważa nad problemami swoich klientów.

Hiszpański remake z Eva Hache stworzono w tym samym formacie, ale bez improwizacji. Miał swoją premierę w lutym 2016 r. i zakończył swój pierwszy sezon w maju tego samego roku. Odbiór ze strony publiczności był dość podzielony , między tymi, którzy wierzyli, że komedia była dość zabawna, a tymi, którzy sądzili, że Hache pozostawał w cieniu Kudrow. Seria nie została przedłużona na drugi sezon.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź