Premiery kinowe 2018 – Hiszpania

Najwyższy czas przedstawić najbardziej oczekiwane hiszpańskie filmy tego roku.

10 najbardziej oczekiwanych hiszpańskich filmów 2018:

Gente que viene y bah

Premiera 22 czerwca 2018

W obsadzie: Clara Lago, Carmen Maura i Alexandra Jimenez

Reżyseria: Patricia Font, zwyciężczyni Goya za krótki film „Coffee to go”

Nowa, filmowa adaptacja popularnej powieści Laury Norton „No Culpes al karma de lo que te pasa por gilipollas”.

Wszystko dobrze układa się w życiu Bei, młodej i utalentowanej architekt, aż w tym samym tygodniu przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie, traci pracę i wszystko zmierza w złym kierunku. Po tej katastrofie Bea nie ma innego wyboru, jak tylko wrócić do rodzinnego miasta, gdzie oprócz idyllicznego krajobrazu czeka na nią niepewna przyszłość, rodzina dość osobliwa i „tajemniczy” sąsiad.

El aviso

Premiera 2 marca 2018

W obsadzie: Raul Arevalo, Bethlehem Cuesta i Aura Garrido

Reżyseria: Daniel Calparsoro odpowiedzialny za tytuły ’Guerreros'’Invasor' i ’Combustión'.

Scenariusz thrillera napisany prze jednego z najbardziej znanych hiszpańskich scenarzystów, Jorge Guerricaechevarría (’El bar'’Celda 211′), we współpracy z  Chris Sparling (’Buried: Enterrado')

Nico, dziesięcioletni chłopiec, otrzymuje list z pogróżkami, ale nikt w jego otoczeniu nie wydaje się mu wierzyć. Jon (Raúl Arévalo), młody człowiek mający obsesję na punkcie liczb, bada serię zgonów, które zdarzały się przez lata w tym samym miejscu i które wydają się mieć wspólny wzorzec. Odszyfrowanie tej sekwencji może być jedyną rzeczą, która uratuje Nico.

 La sombre de la ley

Premiera: 31 sierpnia 2018

W obsadzie: Luis Tossar, Michelle JennerVicente RomeroErnesto AlterioPaco Tous i Manolo Solo

Reżyseria Dani de la Torre

Dani de la Torre uzyskał wielki sukces w premierowym filme „El desconocido” i ponownie współpracuje z Luis Tosar tworząc ambitny thriller osadzony w Barcelonie w 1921r.

Rok 1921. Hiszpania żyje gorączkowym i chaotycznym momentem: są to lata wiodące, owoc gwałtownych starć ulicznych między bandytami i anarchistami. Gangsterizm i nielegalne firmy są instalowane w społeczeństwie.

W tej sytuacji zamieszania i zbrodni Aníbal Uriarte jest policjantem wysłanym do Barcelony, aby współpracować z lokalną policją w aresztowanie osób odpowiedzialnych za kradzież wojskowego pociągu.

Aníbal i jego zespół nie znajdują większego wsparcia wśród pozostałych i wkrótce zaczynają się konfrontacje oraz nieufność do inspektora Rediú, skorumpowanego przełożonego.

Aníbal wejdzie w kontakt nie tylko ze światem podziemnym społeczności Barcelony, w tym z baronem niemieckim, gangiem o ważnych powiązaniach, ale także z najbardziej radykalnym światem anarchistycznym, gotowym zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele. Tam spotka Sarę, młodą wojowniczkę o dużym temperamencie, których spotkanie będzie miało nieoczekiwane konsekwencje dla tej dwójki.

El hombre que mató a Don Quijote

Premiera: 2018

W obsadzie: Adam DriverJonathan Pryce, Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro, Óscar Jaenada, Jordi Mollá, Sergi López, Rossy De Palma

Reżyseria Terri Gilliam

Po 17 latach prób… wreszcie zobaczymy Człowieka, który zabił don Kichota. Inspiracją był legendarny bohater literacki Miguel de Cervantes. Adam Driver oraz Jonathan Pryce w obrazie kręconym w Hiszpanii.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” opowiada historię starca przekonanego, że jest Don Kichotem i że myli Toby’ego, dyrektora reklamy, z jego wiernym giermkiem, Sancho Panza. Para wyrusza w dziwną podróż, przeskakując tam iz powrotem w czasie, między obecnym XXI wiekiem a magią XVII wieku. Stopniowo Toby, podobnie jak niesławny rycerz, chwyta się tego iluzorycznego świata, który nie jest w stanie oddzielić marzeń od rzeczywistości. Historia kończy się fantasmagorycznym i emocjonalnym zakończeniem, w którym Toby przejmuje Don Kichota de la Mancha.

Quién te cantará

Premiera: 2018

W obsadzie: Najwa Nimri, Eva Llorach, Carme Elias, Natalia De Molina

Reżyseria i scenariusz: Carlos Vermut

Carlos Vermut wyrusza w trzecią podróż jako scenarzysta i reżyser, poprzednie jego dzieła to „Diamond Flash” oraz „Magical Girl”. Pokazuje też w jakim kierunku powinno iść hiszpańskie kino. Festiwale w Cannes oraz San Sebastian czekają z otwartymi ramionami.

Lila (Nimri), słynna emerytowana piosenkarka, doznała wypadku i straciła pamięć, przygotowując swój triumfalny powrót na scenę. Z pomocą Violeta (Llorach), nieznanego odtwórcy, spróbuje powrócić do tego, czym była kiedyś.

El reino

Premiera: 28 września 2018

W obsadzie: Antonio De La Torre, Josep Maria Pou, Bárbara Lennie, Nacho Fresneda,Ana WagenerFrancisco Reyes, Mónica López, María De Nati, Luis ZaheraDavid Lorente, Andrés Lima, Óscar De La Fuente

Reżyseria: Rodrigo Sorogoyen

Scenariusz: Rodrigo Sorogoyen. Isabel Pena

Po filmie Que Dios nos perdone z 2016 Rodrigo Sorogoyen i jego współpracownica Isabel Pena przedstawiają thriller i inny obraz polityki z udziałem Antonio de la Torre ,José María Pou, Bárbara Lennie, Nacho Fresneda i Ana Wagener 

Manuel Gómez Vidal ma dobre życie: rodzinę, która go kocha, wszędzie przyjaciół i charyzmę, która uczyniła go ukochanym politykiem w swojej autonomicznej społeczności. Wszystko wskazuje na to, że będzie następcą autonomicznego prezydenta partii. Manuel jest także skorumpowanym człowiekiem, który od lat wzbogacał się na publicznych pieniądzach.

Pojawia się przypadek korupcji, która wpływa na kolegę z partii i wielkiego przyjaciela. Nie przestrzegając wytycznych szefów partii, Manuel robi to, co konieczne, aby ukryć swojego przyjaciela. Ale popełnia błąd,  teraz to on jest odsłonięty, łącząc jego imię z jednym z wielu oszustw swojej partii.

Ku jego zaskoczeniu, ludzie z partii nie tylko chcą pozwolić mu upaść, ale chcą, aby poniósł odpowiedzialność za cały spisek. Manuel nie chce się poddać i zrobi wszystko, co konieczne, by się uratować, nawet jeśli musi podjąć nieoczekiwane kroki …

Campeones

Premiera: 6 kwietnia 2018

W obsadzie: Javier Gutiérrez, Sergio Olmo, Julio Fernández, Jesús Lago, Jesús Vidal,José De Luna, Fran Fuentes, Gloria Ramos, Alberto Nieto Fernández, Roberto Chinchilla, Stefan López. Athenea Mata, Juan Margallo, Luisa Gavasa, Daniel Freire

Reżyseria: Javier Fesser

Scenariusz: Javier Fesser, David Marques

Javier Fesser prezentuje pełną humoru, uczuć komedię, w której wszechobecny Javier Gutierrez wciela się w profesjonalnego trenera koszykówki, jest on w samym środku kryzysu osobistego, ma zamiar współpracować z grupą osób z niepełnosprawnością intelektualną. To co jest kają staje się lekcją zycia również dla widzów.

 

Memorias de un hombre en pijama

Premiera: 2018

W obsadzie: Raúl Arévalo, María Castro
Reżseria: Carlos Fernández De Vigo

Scenariusz: Paco Roca, Ángel del la Cruz

Adaptacja powieści graficznej Paco Roca ”Arrugas”. Połączenie prawdziwego obrazu z animacją 2D. Raúl Arévalo, María Castro ożywiają postać Paco i Jilguero. Jest to realistyczna wizja tego, co to znaczy mieć partnera lub być singlem dzisiaj.

 „Wspomnienia mężczyzny w piżamie” to historia Paco, czterdziestoletniego kawalera, który w sile wieku spełnia swoje marzenie z dzieciństwa: pracuje w domu i piżamie. Ale kiedy pomyślał, że znalazł szczyt szczęścia, Jilguero wpada w jego uporządkowane życie, dziewczyna, w której się zakochuje i która będzie musiała walczyć, aby pozostać obok mężczyzny, którego głównym celem jest pozostać w domu w piżamie. To także historia singli i par, przyjaciół obu, którzy swoimi zabawnymi anegdotami wpływają na ich życie i związek.

Todos lo saben

Premiera: 2018

W obsadzie: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández,Bárbara Lennie, Inma Cuesta, Elvira Mínguez, Ramón Barea, Carla Campra.

Reżseria: Asghar Farhadi

Scenariusz: Asghar Farhadi

Laureat 2 Oskarów za filmy nieanglojęzyczne Irańczyk tworzy hiszpański film z gwiazdorską obsadą.

Caroline podróżuje z rodziną z Buenos Aires do rodzinnego miasta w Hiszpanii na uroczystość. To, co miało być krótką wizytą rodzinną, zostanie zakłócone przez nieprzewidziane wydarzenia, które całkowicie zmienią ich życie.

WISH Police

Premiera: 2018

Film animowany  Adrian Garcia , Alfredo Torres i Victor Maldonado

Status produkcyjny nie jest znany, ale animacja tworzona jest przez fenomenalnych ludzi odpowiedzialnych za jeden z najlepszych filmów animowanych w historii Hiszpanii „Nocturna”.

Wyprodukowana przez Reel FX i oparta na opowiadaniu Daniela Nayera,

https://www.elseptimoarte.net/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *