Antonio Banderas jako Pablo Picasso. Zwiastun serialu: „Genius: Picasso”

National Geographic Channel opublikowała drugiego sezonu „Genius”, w której Antonio Banderas gra słynnego hiszpańskiego malarza, Pablo Picasso, jednego z najbardziej znanych i wpływowych artystów XX wieku.

Jest to część antologii stworzonej przez Fox Television Studios 21, producentami wykonawczymi są: Brian Grazer i Ron Howard,  Imagine Entertainment.

pierwszy skupiał się na postaci Alberta Einsteina, granego przez Geoffrey Rush, a zebrał przed ekranami ponad 45milionów widzów na całym świecie.

Kariera artystyczna Pablo Ruiza Picassa obejmowała ponad 80 z jego 91lat. Kreował i interpretował świat w zupełnie nowy sposób, niekonwencjonalny. Był niezwykle płodny w sferze malarstwa, stworzył ponad 50000 prac, które można znaleźć w wielu muzeach, jak np. Instytut Sztuki w Chicago, Museo Reina Sofia w Madrycie, czy MOMA w Nowym Jorku.

Namiętny charakter i niestrudzona kreatywność miała ścisłe powiązanie z jego życiem osobistym, zawierał kilka burzliwych małżeństw, ale też wpływały na niego zmiany polityczne.  Znaczną część życia spędził w tętniącym życiem Paryżu, pierwszej połowy XX wieku, gdzie spotkał m.in. pisarzy: Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Marc Chagall, Gertrude Stein, Georges Braque y Jean Cocteau.  Picasso stale się zmieniał, zawsze walczył o innowacje i pokonywał ograniczenia ekspresji artystycznej.

 

Premiera sezonu będzie miała miejsce 24 kwietnia 2018 na całym świecie na kanale National Geographic, który ma zasięg w 171 krajach i 45 językach.

Udostępnij
Sprawdź także  La casa de papel: Dlaczego Tokio jest narratorem?

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź